Світові ціни на продовольство зросли

Світові ціни на продовольство у вересні зросли до максимального рівня з березня 2015 року, повідомляють у прес-релізі ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

У вересні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО становило 170,9 пункту, що майже на 5 пунктів (на 2,9%) більше, ніж у серпні, і на 10% вище від показника за відповідний період минулого року.

«Крім невеликого зниження в липні, значення індексу з початку року неухильно зростало, в основному під впливом різкого збільшення цін на цукор, а також через більш помірне зростання цін на молочну продукцію, м'ясо та олії, – йдеться в прес-релізі. – Зростання індексу минулого місяця пов'язане передусім зі зміцненням котирувань на молочну продукцію і цукор».

Індекс цін ФАО на зернові у вересні становив 140,9 пункту, що на 2,7 пункту (на 1,9%) нижче за серпневий показник і на 8,9% нижче за рівень вересня 2015 року. Вересень став третім місяцем поспіль, коли фіксується зниження цін на зернові, головним чином через достатню пропозицію, особливо експортну. «До зниження експортних котирувань призвели такі фактори, як рекордний урожай пшениці цього року, а також очікуване відновлення обсягів виробництва рису й урожай фуражних зернових, насамперед кукурудзи, який перевищив середні значення», – пояснює ФАО.

Індекс цін на рослинні олії становить майже 172 пункти, що на 2,9 пункту (на 1,7%) вище за показник серпня. Це пов'язано зі зростанням котирувань пальмової, соєвої та рапсової олії.

Ціни на пальмову олію і далі зміцнюються у зв'язку з тим, що зростання її виробництва виявилося нижчим за прогнозоване. Запаси цієї олії знизилися як у країнах-експортерах, так і в країнах-імпортерах. Причиною зростання міжнародних котирувань соєвої олії експерти називають обмежені експортні запаси у світі. Зміцнення цін на рапсову олію пов'язане з побоюваннями, що її виробництво у світі і далі знижуватиметься і в сезоні 2016/2017 років, тобто третій рік поспіль.

Індекс цін на молочну продукцію у вересні становив 176 пунктів, що на 21 пункт (на 13,8%) вище за рівень серпня. Зростання котирувань торкнулося всіх видів молочної продукції, перш за все вершкового масла, і пов'язане зі скороченням запасів та активним внутрішнім попитом у ЄС.

Нагадавши, що з квітня цього року молочний індекс зріс на 49 пунктів (на 38%), експерти пояснюють, що «поточне бурхливе зростання цін пов'язане з очікуваним зниженням виробництва молока в ЄС, а також зі слабкими виробничими показниками на початок молочного року в Океанії» . Це може призвести до зменшення обсягів пропонованої на експорт продукції, тоді як у попередні два роки пропозиція перевищувала попит.

Індекс цін на м'ясо становив 163,5 пункту, майже не змінившись порівняно з серпнем. Порівняно з січнем цей показник збільшився на 12,6%. Найбільше цьогоріч зросли ціни на свинину, баранину і м'ясо птиці. Зростання цін на яловичину було незначним.

Як пояснюють експерти, подорожчання свинини і м'яса птиці пов'язане з активним міжнародним попитом, особливо з боку Азії. Котирування баранини зросли на тлі зменшення пропозиції на міжнародних ринках. Незначне зростання цін на яловичину пояснюється тим, що в США відновлюється виробництво цього м'яса і скорочується його імпорт.

Індекс цін на цукор у вересні становив 304,8 пункту, що на 19 пунктів (на 6,7%) вище, ніж у серпні. При цьому зростання триває п'ятий місяць поспіль. «Поточний сплеск міжнародних цін на цукор значною мірою пов'язаний із несприятливими погодними умовами в центральному і південному регіонах Бразилії, де зосереджено основне виробництво цукру в цій країні – найбільшому світовому виробнику та експортері цукру», – пояснює ФАО.

Зростанню цін також сприяли насамперед повідомлення про зниження обсягів виробництва в Індії, яка є другим найбільшим виробником цукру у світі.

Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, який відстежує ціни на п'ять основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках: зернові, м'ясо, молочні продукти, рослинні олії та цукор.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ