Рада має намір ввести 12-річне навчання у школі

Верховна рада має намір ввести 12-річне навчання у школі, встановити мінімальну зарплату вчителя 4,4 тис. грн і ввести інститут освітнього омбудсмена. За ухвалення за основу відповідного законопроекту №3491-д проголосували 277 депутатів.

Законопроект передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку здобувають у гімназії, та профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яку здобувають у ліцеї чи закладах професійної освіти. Навчання у школі діти можуть починати в 6 або 7 років.

Водночас результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування, і для учнів молодшої школи здійснюється тільки з метою моніторингу.

Профільна середня освіта (старші класи) може бути двох напрямків – загальноосвітня і професійна. Загальноосвітня передбачає поглиблене вивчення деяких предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає велику орієнтованість учня на потреби ринку праці з урахуванням його здібностей.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2018 року.

Пропонують встановити мінімальну зарплату вчителя на рівні 3-х мінімальних (на сьогодні – 4 тис. 350 грн).

Законопроект передбачає також введення посади омбудсмена для забезпечення належних умов реалізації права на освіту. Освітнього омбудсмена призначає на посаду Кабінет міністрів строком на 5 років без права повторного переобрання.

Освітній омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їхніми батьками, законними представниками, а також освітянами та науковцями. Він може звертатися до органів державної влади та правоохоронних органів за виявленими фактами порушення права людини на освіту та порушення законодавства у сфері освіти.

Законопроект передбачає можливість організації державно-приватного партнерства у сфері освіти на основі договорів і може передбачати спільне фінансування установ освіти.

Крім того, передбачена добровільна сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінювання їхньої здатності проводити педагогічну діяльність відповідно до професійних стандартів. За результатами сертифікації педагогічному працівникові видається відповідний сертифікат на 5 років. Ті, хто пройшов сертифікацію, отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Законопроект також пропонує забезпечити щорічні асигнування з держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом, у розмірі 7% ВВП.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ