«Мене турбує швидкість, із якою в Європі виконуються рішення», – сказав американський економіст в інтерв'ю газеті Die Welt. За його словами, політики домовляються про те, що варто робити, але потім їхнє рішення блокуються, виконання затягується, час втрачається.
Як передає Deutsche Welle, Дж.Стігліц, колишній головний економіст Світового банку, вірить у необхідність радикальних реформ, зокрема створення банківського союзу в єврозоні чи єдиної системи захисту вкладів.
Проте він не думає, що політики можуть у довгостроковій перспективі утримати валютний союз на плаву.
«Через 10 років єврозона ще існуватиме, але питання – в якому вигляді. Вкрай малоймовірно, що до неї, як і раніше, входитимуть 19 членів», – прогнозує Дж.Стігліц.
На його думку, тільки шляхом поділу єдиної європейської валюти на північний і південний євро можна надати нового імпульсу паралізованій економіці континенту.
Як приклад Дж.Стігліц привів Італію: «Коли я спілкуюся з італійцями, я відчуваю, що люди там дедалі більше розчаровуються в євро». Науковцям і політикам у країні теж стає все ясніше, що Італія з євро недієздатна, стверджує економіст.