МЕРТ передало 100% акцій «Нафтогазу» в управління Кабміну

Міністерство економічного розвитку й торгівлі (МЕРТ) передало в управління Кабінету міністрів України 100% акцій НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомив НАК у системі розкриття інформації НКЦБФР.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою № 675 від 22 вересня 2016 року передав НАК «Нафтогаз України» зі сфери управління МЕРТ у своє управління.

У середині вересня 2016 року з’явився конфлікт навколо ПАТ «Укртрансгазу» (УТГ). МЕРТ, не повідомивши керівництву НАК, наказом від 7 вересня оновив статут компанії, перебравши на себе функції з управління «Укртрансгазом» у частині зміни правління й наглядової ради, а також затвердження його фінплану й інвестпрограми, тоді як раніше це входило в компетенцію правління «Нафтогазу».

За словами президента «Укртрансгазу» Ігоря Прокопіва, ініціатива щодо зміни перепідпорядкування оператора ГТС країни з НАК на МЕРТ належала йому, оскільки в керівництва НАК і УТГ – різне бачення на майбутнє оператора щодо бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ і сервісними службами, а також на обсяги закупівель обладнання для виробничих потреб. І. Прокопів вважає, що, незважаючи на отриманий статус незалежного оператора, УТГ мав беззастережне підпорядкування правлінню НАК у частині кадрової політики й закупівель компанії.

У свою чергу, «Нафтогаз» заявив, що така зміна статуту поставила під загрозу укладення ним кредитної угоди із залученням СБ коштів на суму $500 млн, що є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом із заборгованості, гарантованої державою.

Пізніше МЕРТ скасував своє рішення про перепідпорядкування УТГ, а на нараді під керівництвом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана було прийнято рішення про створення робочої групи з напрацювання конкретних кроків із розділення (unbundling) «Нафтогазу» й подальшого передання управління держхолдингом від МЕРТ Кабінету міністрів як колегіальному органу.

Прем’єр зазначив, що конфлікт, який виник нещодавно в публічній площині навколо перепідпорядкування МЕРТ на себе від правління НАК кадрових і фінансових питань «Укртрансгазу», додатково сфокусував тему необхідності реформування «Нафтогазу України» щодо поділу компанії й публічності навколо управління її підприємствами.

«Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ