НБУ передає на аутсорсинг забезпечення готівкою в регіонах

Національний банк України (НБУ) переходить від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу на делеговану модель.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, це передбачено новою концепцією організації готівкового обігу в Україні, затвердженій рішенням правління НБУ від 11 серпня 2016 року № 207-рш.

Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає в тому, що НБУ передає частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам і компаніям Cash-in-Transit (СІТ-компаніям).

«З огляду на загальноєвропейські тенденції, трансформаційні процеси, що відбуваються в Національному банку України, впровадження проекту Cashless economy, делегована модель є доцільною в Україні. Вона знизить витрати на готівковий обіг, буде сприяти розвитку конкурентного ринку послуг з інкасації, зниження частки готівкового обігу на користь безготівкового», – цитує прес-служба регулятора директора департаменту грошового обігу НБУ Віктора Зайвенка.

За його словами, делегована модель готівкового обігу застосовується у Великобританії, Бразилії, Голландії, Фінляндії і Швеції.

Як наголошується в повідомленні, забезпечення готівкового обігу в регіонах здійснюватимуть уповноважені банки, у перспективі з залученням третіх учасників – СІТ-компаній – за правилами й під контролем Національного банку. НБУ буде розміщувати свої запаси банкнот і монет у сховищах уповноважених банків, що відповідають критеріям, визначеним постановою правління НБУ від 28 вересня 2016 року № 389.

«Згідно зі статистикою, у 2015 році частка Національного банку в загальному обсязі операцій банків щодо забезпечення готівкою становила всього 28%, тоді як решта – 72% припадали на міжбанківський ринок, де Національний банк не бере участі», – сказав В. Зайвенко й додав, що НБУ задля стимулювання переходу на делеговану модель буде проводити зважену тарифну політику.

Як зазначено в повідомленні, найближчим часом у Тернопільській і Житомирській областях розпочнеться пілотний проект зі впровадження нової моделі організації готівкового обігу, за його результатами якого буде розроблено детальний план подальших дій. НБУ сподівається, що до кінця 2018 року делегована модель готівкового обігу запрацює в усіх регіонах країни. У перспективі у власності Нацбанку залишаться тільки два касові центри, які будуть забезпечувати зберігання резервних фондів готівки й підкріплення банків і третіх учасників готівкового циклу, – у Києві та Львові.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ