«Ми пропонуємо, щоб 2017 року мінімальна заробітна плата дорівнювала 3 тис. 200 грн», – заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну в середу.
Він зазначив, що раніше в проект держбюджету передбачалося внести мінімальну зарплату в розмірі 1,6 тис. грн, проте уряду вдалося знайти можливості збільшити її удвічі.
При цьому також до рівня 3,2 тис. грн у проекті держбюджету буде збільшено прожитковий мінімум, додав голова уряду.
Прем'єр зазначив, що Кабмін також затвердив споживчий кошик на 2017 рік у 3,2 тис. грн.
«Це означає, що вперше за 25 років незалежності мінімальна зарплата громадян дорівнює реальному, фактичному і юридичному прожитковому мінімуму», – наголосив В.Гройсман.
Перший тарифний розряд водночас становитиме 1,6 тис. грн. При цьому уряд має намір не прив'язувати до мінімальної зарплати ті виплати, які від неї залежать, – зарплати суддів, антикорупційні органи.
«Ми з вами забезпечимо у країні дворазове збільшення мінімальної зарплати. Це означає одне: з 1 січня 2017 року жоден громадянин України не отримуватиме менш як 3,2 тис. грн», – сказав В.Гройсман.
Він закликав приватний сектор підготуватися до збільшення мінімального рівня зарплати з 1 січня до 3,2 тис. грн.
Прем'єр доручив Міністерству соціальної політики, Міністерству фінансів оформити ці ініціативи й подати їх уряду.
«Ми проситимемо український парламент підтримати ці ініціативи спільно з проектом законів, їх потрібно ухвалити, щоб це стало цілковитою реальністю... Окремо хочу наголосити, що і в приватному секторі до цього мають поставитися з розумінням і якомога швидше ввести такі стандарти. Безумовно, є два місяці на підготовку, але всі мають розуміти, що менш ніж 3 тис. 200 грн ніхто в країні не зароблятиме», – резюмував В.Гройсман.
Міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу в середу повідомив, що підвищення мінімальної зарплати дасть змогу зменшити кількість одержувачів житлових субсидій.
«Ми розраховуємо, що кількість субсидіантів згодом зменшиться як за рахунок підвищення мінімалки... по-друге, не забуваймо, що окремо і досить активно йде робота над упровадженням механізмів фінансування заходів з енергоефективності», – сказав він.
«Нам дано доручення все порахувати... впевнений, ми знайдемо рішення, як це зробити», – резюмував він.
Як відомо, в ухваленому парламентом у першому читанні проекті держбюджету-2017 було заплановано зростання мінімальної зарплати до 1 тис. 762 грн на 1 грудня 2017 року з 1,6 тис. грн на 1 грудня 2016 року. Розмір прожиткового мінімуму було закладено на рівні 1 тис. 544 грн, у травні наступного року він мав підвищитися до 1 тис. 684 грн і в грудні – до 1 тис. 762 грн.