В ЄС змінять оподаткування великих корпорацій

Європейська комісія склала пропозицію щодо зміни порядку оподаткування великих компаній, що діють на території країн Євросоюзу, пише MarketWatch.

Дана ініціатива отримала назву «єдина консолідована база для корпоративного податку» (common consolidated corporate-tax base, CCCTB) і передбачає, що корпорації будуть платити податки в різних країнах ЄС залежно від обсягу їх активів, персоналу і виторгу в цих країнах.

Очікується, що це дозволить уникнути ситуації, при якій компанії платять податки в країні з найменшою податковою ставкою. При цьому уряди деяких країн навмисно пропонують більш вигідні податкові режими з метою залучити великий бізнес.

Так, у серпні ЄК зобов'язала Apple Inc. доперерахувати Ірландії податки на суму близько 13 млрд євро. З огляду на корпоративну структуру Apple податкові послаблення в Ірландії дозволили компанії уникнути податку практично на весь обсяг прибутку, що генерується в межах єдиного ринку ЄС. Незаконність такого підходу ЄК пояснює тим, що він забезпечував Apple значну перевагу перед іншими компаніями.

Для того, щоб пропозиція стала законом, її повинні схвалити всі 28 країн ЄС. Передбачається, що в разі схвалення закон набуде чинності в два етапи. Європейська рада має намір почати обговорення пропозиції в 2017 році.

На першому етапі компанії, річний виторг яких в ЄС перевищує 750 млн євро, розрахують свій оподатковуваний прибуток за єдиними для всіх країн ЄС правилами. При цьому уряди різних країн мають можливість самостійно встановлювати ставку корпоративного податку. Після цього, на другій стадії, компанії будуть сплачувати податки в країнах ЄС відповідно до трьох критеріїв: обсяг активів, кількість співробітників і виторг.

«Для інтернет-компаній, у яких не так багато матеріальних активів, нова схема загрожує значними змінами», ─ зазначив фахівець з податків у юридичній фірмі Gibson, Dunn & Crutcher LLP Ніколас Александер.

У їх числі, швидше за все, виявиться інтернет-аукціон Ebay, який в минулому році заплатив у Великобританії всього 1,1 млн фунтів ($1,3 млн) податку, хоча його виторг у країні склав $1,4 млрд. Британський ринок для нього є найбільшим після американського.

Тим часом великий німецький виробник автозапчастин ZF Friedrichshafen AG, навпаки, очікує зниження податкових виплат після того, як закон повністю вступить в силу. За словами директора компанії з податків Вернера Штуффера, частка податків, які компанія платить в Німеччині, знизиться, тоді як у Східній Європі показник зросте. Ставка податку на корпоративний прибуток в Німеччині становить 29,72% проти 19% в Польщі, Угорщині та Чехії і 22% в Словаччині, за даними KPMG.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ