Нацраді дозволили штрафувати телеканали без попередження

Верховна Рада посилила умови накладення штрафів Національною радою з питань телебачення й радіомовлення в разі порушень ліцензіантами закону «Про телебачення й радіомовлення». За ухвалення в другому читанні законопроекту № 4815 проголосували 236 депутатів за мінімально необхідних 226.

Згідно із законопроектом, Нацрада може самостійно штрафувати порушників закону, при цьому розрахунок розмірів штрафів здійснюється відповідно до нарахованого ліцензіанту розміру ліцензійного збору за видачу ліцензії, без урахування умов (зменшення / збільшення), що діють на момент прийняття Нацрадою рішення про накладення штрафу в розмірі 25%, 10% або 5%.

Штраф у розмірі 25% ліцензійного збору на телекомпанії накладається за: заклики до насильницької зміни конституційного ладу України; до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди і/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті і/або приниження національної честі та гідності; пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їхніх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження.

На провайдера програмної послуги штраф у розмірі 25% ліцензійного збору накладається за ретрансляцію програм і передач, які не включені до переліку програм, які ретранслюються за рішенням Національної ради.

У разі якщо один ліцензіат має кілька ліцензій з однаковими способами розповсюдження телерадіопрограм, з однаковою програмною концепцією мовлення на різні території мовлення, розмір штрафу встановлюється шляхом складання сум штрафів, які будуть нараховані за відповідні порушення.

Якщо порушення не були усунені після оголошення попередження і стягнення штрафу або в разі невиконання розпорядження Нацради у встановлені ним строки, регулятор звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телерадіоорганізації або анулювання ліцензії провайдера програмної послуги.

Також передбачається можливість штрафувати незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція у вигляді попередження; а також за розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті і/або приниження національної честі та гідності.

За матерiалами: Українські новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ