Недобір акцизу з нафтопродуктів місцевими бюджетами може досягти 2 млрд

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає, що скасування роздрібного акцизу не призведе до втрат місцевих бюджетів у частині надходжень.

Про це вона повідомила в коментарі Українським новинам.

«Можливість скасування роздрібного акцизу Комітет відстоює вже протягом останнього півроку, з чим звернувся до Міністерства фінансів, оскільки просто внесення змін до Податкового кодексу не дозволяє вирішити проблему в цілому. Потрібно передбачити механізм, яким чином гроші, зібрані в державний бюджет від роздрібного акцизу, будуть розщеплюватися на місцеві бюджети. І тут великий опір чинить якраз Асоціація міст України, яка заявляє, що якщо забрати ці гроші, місцеві бюджети втратять важливе джерело доходів. Але це не так», ─ прокоментувала голова комітету.

За її словами, на спільній нараді з ГФС і Мінфіну було запропоновано наступний механізм: здійснювати перерозподіл грошей, зібраних з кожного літра проданого пального до місцевих бюджетів, на підставі даних з касових апаратів на кожній заправці за кількістю проданих там літрів.

Це буде стимулювати офіційні продажі пального, тому що саме від офіційних продажів будуть залежати надходження цього податку до місцевих бюджетів.

Ніна Южаніна підкреслила, що існування роздрібного акцизу вже призвело до того, що питома вага податків у вартості нафтопродуктів дуже зросла: у вартості бензинів – до 6%, а газу – до 13%.

«Цей податок становить приблизно 1,20 гривні в одному літрі палива. Тому стимул підприємців заощаджувати на його сплату шляхом відходу від офіційних продажів із використанням РРО дуже зріс. За оцінками експертів, тіньовий ринок нафтопродуктів досяг до 20%, скрапленого газу – більше 40%. У зв'язку з цим тільки по нафтопродуктах в 2016 році ми втрачаємо роздрібного акцизу приблизно 1,7 млрд гривень, а в наступному році ця цифра може скласти близько 2 млрд гривень», ─ підкреслила глава парламентського комітету.

За її словами, на такий перекіс на ринку звертає увагу і Антимонопольний комітет, який листом звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та в Комітет з проханням ліквідувати цей податок і перенести його в базову ставку акцизного податку на нафтопродукти.

В АМКУ вважають, що існування роздрібного акцизу створює дискримінаційні антиконкурентні умови на ринку, що є додатковим аргументом неефективності його подальшого існування.

З точки зору адміністрування, стягнення роздрібного акцизу на місцевому рівні дуже проблематичне, на що звертала увагу і Державна Фіскальна служба, яка не може проконтролювати абсолютно весь протоку всього бензину на кожній заправці.

Для цього ДФС потрібно в цілодобовому режимі закріпити одного податківця за кожною заправкою, а в Україні налічується 6,5 тис. заправок.

За словами жителя півдня, в законопроект щодо змін до Податкового кодексу, затверджений урядом 26 жовтня 2016 року, блок про скасування роздрібного акцизу не потрапив.

«Сьогодні Мінфін проводить консультації з ГФС і Держказначейством щодо того, чи можливо впровадження запропонованого нами перерозподілу коштів на технічному рівні з урахуванням норм Бюджетного кодексу щодо прямих міжбюджетних відносин між державним і місцевими бюджетами. Будемо далі працювати, переконувати Мінфін і Держказначейство щодо прийняття остаточного рішення. Ринок за, Комітет, ГФС, Мінфін в його частині за, Антимонопльний комітет за. Тепер м'яч на полі Держказначейства. Якщо воно підтвердить можливість такого розподілу, ми маємо шанс до кінця року реалізувати дану ініціативу», – підсумувала Ніна Южаніна.

Як повідомлялося, метою введення роздрібного акцизу на тютюнові, алкогольні вироби і нафтопродукти була компенсація місцевим бюджетам частини доходів від ПДФО, які були перерозподілені в центральний бюджет.

Але такого податку на роздрібні продажі ніде – ні в ЄС, ні в будь-яких інших країнах – не існує.

Він дійсно зіграв істотну роль у місцевих бюджетах.

Цього року доходи від його збору плануються на рівні приблизно 10 млрд гривень, а в 2017 році уряд планує зібрати вже 11,4 млрд гривень.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ