Україна приєднається до плану BEPS у боротьбі з несплатою податків

Україна з 1 січня 2017 року отримає офіційне членство в BEPS (Base erosion and Profit Shifting) ─ асоціації, яка впроваджує розроблені Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) рекомендації по боротьбі з ухиленням від оподаткування.
Україна приєднається до плану BEPS у боротьбі з несплатою податків

Як повідомляє Міністерство фінансів, в якості заключного етапу приєднання глава відомства Олександр Данилюк 22 листопада в Парижі передав відповідний лист України генеральному секретарю ОЕСР Хосе Анхель Гурріа Тревіно.

«План BEPS ─ це єдині правила гри, які допомагають боротися зі спекуляціями, а також створюють рівні умови для всіх гравців. Приєднання України до BEPS є позитивним сигналом для інвесторів. Це буде стимулювати міжнародну торгівлю і сприяти зростанню нашої економіки», ─ вважає Мінфін.

Відомство уточнює, що приєднання України до BEPS асоціації означає, що країна зобов'язується імплементувати мінімальний стандарт плану, що включає чотири етапи: боротьбу з податковими зловживаннями, пов'язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування; уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій; розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування і збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами.

Поява Плану BEPS пов'язана з тим, що сьогодні багато країн мають суттєві проблеми зі сплатою податків через те, що наявні принципи національного та міжнародного оподаткування мають багато невідповідностей. Зокрема, сучасні правила дають бізнесу багато можливостей для спекуляції податковими ставками, режимами і статусами в різних країнах, пояснює Мінфін.

У рамках Плану розроблено 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню, серед яких: вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання ухилення від оподаткування за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ