Україна опустилася в рейтингу Paying Taxes

У щорічному рейтингу Paying Taxes, проведеному мережею фірм PwC і групою Світового Банку, за легкістю сплати податків зі 190 країн Україна посіла 84 місце, втративши за рік одну позицію через збільшення часу на заповнення звітності з податків.

Про це на прес-конференції в Києві «Результати дослідження Групи Світового Банку: оцінка позиції України в світовому рейтингу простоти сплати податків» заявив партнер PwC Україна В'ячеслав Власов, повідомляє Укрінформ.

«Україна в рейтингу «Оподаткування» зі 190 країн займає 84 стабільне «середнє» положення серед інших країн світу. На стабільні позиції в рейтингу впливає факт подання в нашій країні податкової звітності в електронному вигляді. Цього року позиції України погіршилися на 1 відсотковий пункт порівняно з минулим роком», ─ сказав він.

За словами Власова, на те, що Україна втратила одну позицію в загальному рейтингу, впливає втрата на два пункти позиції до 126 місця ─ часу, витраченого на заповнення звітності з податків.

У порівнянні України з 32 країнами ЄС і з країнами з режимом вільної торгівлі з ЄС за рівнем загального податкового навантаження Україна ближче до кінця списку (рівень Словаччини), за кількістю часу, витраченого на підготовку і подання податкової звітності ─ кінець списку (рівень Болгарії), за кількістю податкових платежів ─ ближче до лідерів списку і за індексом «Після подання податкової звітності» ─ ближче до кінця списку (рівень Греції), розповів Власов.

Зокрема, експерт оцінив позицію України серед 19 країн Східної Європи і Центральної Азії в розрізі елементів рейтингу.

У розрізі загального податкового навантаження, мова йде про ставлення сплачених податків до прибутку до оподаткування, лідером є Македонія ─ 13%. Україна займає 16 місце з 51,9%. Власов зазначив, що цей показник не змінився порівняно з минулим роком.

За кількістю часу, витраченого на підготовку і подання податкової звітності, не включаючи бухгалтерську і первинні документи, лідером теж є Македонія з результатом 119 годин, а Україна ─ 18 місце (356 годин). Цей показник погіршився, в основному за рахунок збільшення часу на складання звітності з ПДВ.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ