Fitch пророкує прискорення зростання світової економіки до 2,9%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує підвищення темпів зростання глобального ВВП в наступному році до 2,9% порівняно з 2,5% в 2016 році.

Як повідомляється в огляді агентства, це обумовлено в основному прискоренням економічного зростання в США разом із циклічним відновленням у деяких найбільших країнах emerging markets (EM), що має більш ніж компенсувати слабкість єврозони і Японії.

«Наш прогноз прискорення темпів підйому в США в 2017 році до 2,2% з 1,5% відображає, зокрема, нашу оцінку впливу запропонованої обраним президентом Дональдом Трампом політики стимулювання зростання цін, включаючи скорочення податків для компаній і фізосіб разом із фокусом на інфраструктурних інвестиціях, ─ ідеться в огляді Fitch. ─ Ми очікуємо, що фінансове стимулювання (в сукупності 0,5-0,75% ВВП) дасть поштовх економічному зростанню в короткостроковій перспективі, але риторика обраного президента щодо торгової політики збільшує ризики для зростання в середньостроковій перспективі».

В цілому держави зіткнуться з підвищеними рівнями політичних ризиків і невизначеності в 2017 році, викликаних несподіваною перемогою Д. Трампа на президентських виборах в США і голосуванням про вихід Великобританії з Європейського союзу (Brexit) у червні.

«Ці ризики відображаються в тренді відходу від політичної ортодоксії, що знижує передбачуваність напрямку політики в розвинених країнах в 2017 році. У поєднанні із загальною тенденцією до більш вільної фіскальної політики і більшого протекціонізму в торгівлі це несе в собі ризики для суверенної кредитоспроможності як серед країн із розвиненою економікою, так і EM, хоча в цілому прогноз суверенних рейтингів Fitch на 2017 рік ─ «стабільний», ─ зазначається в звіті.

В даний час 82 з 114 суверенних рейтингів, присвоєних Fitch, мають «стабільний» прогноз. Однак аналітики агентства відзначають ризики погіршення ситуації, оскільки всього три держави мають «позитивний» прогноз рейтингів проти 25 «негативних» прогнозів.

«Економічний підйом у найбільших країнах EM повинен набрати обертів у 2017 році на тлі ослаблення криз у Бразилії та Росії. У той же час ми очікуємо, що поетапне уповільнення темпів зростання економіки Китаю продовжиться: до 6,4% в 2017 році з 6,7% в 2016 році. На думку Fitch, Китай буде, як і раніше, мати зростання приблизно 6,5% на рік», ─ наголошується в огляді.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ