Міносвіти: стипендію отримуватимуть не більше 50% студентів

Міністерство освіти і науки України розраховує, що в 2017 році стипендії отримуватимуть не більше 50% студентів вищих навчальних закладів.

«З 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою «четвіркою» і «трійками» за сесію, а ті, які зайняли високі місця в рейтингу, складеному вузами», ─ сказано в повідомленні прес-служби міністерства.

Відповідна норма передбачена в проекті постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін у стипендіальне забезпечення».

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, кожен вуз розробить свої критерії для складання рейтингу, які будуть затверджуватися вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування. Міністерство передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% ─ критерії, які визначить вуз.

У Міносвіти вважають, що така норма допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

«Зараз у проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії і 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів», ─ підкреслила Л.Гриневич.

З 50% студентів, які отримують стипендії, планується, що 43% отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%. При цьому для вузів III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж у 2016 році. Відмінники отримуватимуть стипендію на 72,9% більше, ніж зараз ─ тобто 1600 грн. Мінімальна стипендія для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТУ ─ 415 грн.

У повідомленні вказано, що більш ніж на 100% збільшиться стипендія для найкращих студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема, мова йде про природно-математичні педагогічні спеціальності (вчителя хімії, фізики, біології і т.д.) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у вузах III-IV рівня акредитації становитиме 2036 грн, у вузах I-II рівня акредитації ─ 1536 грн.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що Міністерство фінансів зараз згідне на перерозподіл видатків із соціальних стипендій на академічні в розмірі 1,4 млрд грн. Він також додав, що в постанові має бути прописано, що академічні стипендії отримує близько 40% студентів, але не більше 50%.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ