Підприємства ДТЕК в зоні АТО платять податки в Україні

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко роз'яснив механізми роботи підприємств холдингу, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях Донбасу.

«У нас вісім компаній на непідконтрольних територіях: шахти, одна електростанція і мережеві компанії, які передають електроенергію в Донецькій області. Всі вони працюють в рамках української юрисдикції і податки платять в український бюджет», – заявив він в інтерв'ю.

На думку керівника ДТЕК, видобуток вугілля на непідконтрольних територіях безпосередньо залежить від того, скільки вугілля компанія може вивозити на територію, контрольовану офіційною владою України. «Сьогодні ситуація стабілізувалася, ми веземо останні два місяці стільки вугілля, скільки необхідно для енергосистеми», – сказав Максим Тимченко.

«Є чотири пункти переходу, через які йде вугілля. Є регулюючі документи, випущені силовиками. Зокрема – Наказ Антитерористичного центру України. Состави при перетині лінії розмежування проходять візуальний та документальний огляд службою безпеки України, фіскальною службою та прикордонною службою. Затверджено список підприємств, яким дозволено вивезення вугілля. Військові контролюють весь обсяг вугілля. Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон проводить засідання «енергетичного штабу», де присутні і силовики, і фіскали. Якщо виникають ускладнення або запитання, вони відкрито обговорюються», – описав механізм ввезення вугілля з НКТ керівник компанії.

Продаж електроенергії підприємствам, розташованим в НКТ, здійснюється на основі Постанови Кабміну №263 тільки тим підприємствам, які зареєстровані в Україні.

«Що стосується роботи передавальних компаній, то ми передаємо електроенергію кінцевому споживачу на непідконтрольних територіях згідно зі згаданою Постановою Кабміну. Ми маємо відносини тільки з тими українськими підприємствами, які мають рахунки і платять нам по українській банківській системі на контрольованій території» – відповів він.

Цей же принцип стосується і виплати заробітної плати співробітникам.

«Зарплати, як і всі інші платежі, проводяться за безготівковими рахунками. Людина отримала гроші на картку, виїхала на контрольовану територію і вже там отримала готівку», підкреслив Тимченко.

Як повідомлялося, ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ