Венеціанська комісія підтримала проект закону про КС

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) на засіданні в п'ятницю підтримала розроблений експертами Ради з питань судової реформи при президенті України законопроект «Про Конституційний суд України».

Про це повідомляється на офіційному сайті глави української держави.

У висновку комісії зазначається, що «проект закону, який імплементує зміни до Конституції, є значним кроком вперед у впровадженні європейських стандартів у конституційній юстиції». «Комісія вітає конкурсний відбір суддів, складання суддями присяги безпосередньо перед Конституційним судом, встановлення часових меж для відбору і призначення суддів, звільнення суддів безпосередньо Конституційним судом, вилучення норми про звільнення судді за порушення присяги, введення інституту конституційної скарги», – йдеться в рішенні.

Законопроект було внесено на розгляд Верховної Ради з метою імплементації змін до Конституції в частині правосуддя, який набрав чинності 30 вересня 2016 року. Проект пропонує норми про порядок організації та діяльності КС, статусу суддів КС, встановлюються норми підстав і порядку звернення до КС, процедура розгляду ним справ та виконання рішень КС.

Проект закону впроваджує інститут конституційної скарги, як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян. Подати конституційну скаргу зможе фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення у її справі набрало чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня набрання ним законної сили минуло не більше 3 місяців, а також були використані всі національні засоби юридичного захисту.

ЄС буде діяти в складі колегій, Сенатів або Великої палати. В рамках колегій вирішуватимуться питання про відкриття конституційного провадження. Сенати розглядатимуть питання з індивідуальної конституційної скарги особи.

Велика палата в повному складі суддів КС вирішуватиме питання конституційності законів України, актів Верховної Ради, президента України, Кабміну, Верховної Ради Криму; офіційного тлумачення Конституції; конституційності законів та їх окремих положень за конституційними скаргами фізичних і юридичних осіб у разі відмови Сенату від розгляду справи на користь Великої палати; рішення процесуальних питань, що виникають під час конституційного провадження та інші питання віднесені до компетенції КС.

Законопроект вводить конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді ЄС, яким передбачено, що президент, Верховна Рада, з'їзд суддів формуватимуть конкурсні комісії, члени яких повинні бути законодавцями з визнаним рівнем компетенції. Кожна конкурсна комісія за результатами аналізу інформації про кандидатів та проведення співбесід даватиме рекомендації суб'єкту призначення.

Як повідомлялося, законопроект №5336-1 «Про Конституційний суд України» було внесено на розгляд Верховної Ради 17 листопада цього року і в той же день було направлено на експертизу Венеціанської комісії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ