МВФ може покарати Україну за провал приватизації ОПЗ

Скасування аукціону з продажу державних активів Одеського припортового заводу порушує зобов'язання України перед МВФ. З огляду на невиконання цілого ряду пунктів меморандуму про співпрацю, Міжнародний валютний фонд може заморозити чергові кредитні транші для України на невизначений термін.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, в меморандумі про співпрацю з МВФ, Україна взяла на себе чіткі зобов'язання прискорити в 2016 році приватизацію державних активів через відкриті і прозорі конкурси. Окремим рядком документа Україна взяла на себе зобов'язання до кінця жовтня 2016 року приватизувати Одеський припортовий завод із залученням хоча б одного іноземного інвестора.

«Ми досягли суттєвого прогресу в забезпеченні надійної і прозорої приватизації ПАТ «Одеський припортовий завод» за участю залучених радників, які, відповідно до кращих світових практик, підготували і подали в ФДМ інформаційний пакет для ПрАТ «Одеський припортовий завод». Також був завершений фінансовий аудит на основі результатів діяльності за станом на кінець грудня 2015 року, і відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, також, як і відповідні екологічні аудити. Крім того, Кабінетом Міністрів України схвалено умови продажу підприємства, які включають вимогу про наявність хоча б двох учасників конкурсу, мінімум одного з них – іноземного. Ми очікуємо, що ФДМ проведе конкурсний продаж до кінця жовтня 2016 року», – йдеться в меморандумі.

Конкурс з продажу ОПЗ був запланований на 14 грудня 2016 року. Проте 6 грудня було оголошено про те, що аукціон не відбудеться через відсутність заявок з боку потенційних покупців.

Внаслідок невиконання взятих на себе зобов'язань Україна ризикує не отримати чергових порцій кредитних ресурсів.

«Провал приватизації – це тільки один із пунктів, прописаних у меморандумі про економічну і політичну політику, який підписала Україна і МВФ в рамках співпраці. І низку цих пунктів, не тільки про приватизацію, Україна не виконала. Безумовно, приватизація держактивів була однією з головних гарантій перед МВФ щодо повернення кредитів та боротьби з корупцією в економічній сфері. І, зауважте, провести цю приватизацію, в тому числі продати Одеський припортовий завод, МВФ запропонувала українська влада. Але на даний момент, Україна не приватизувала навіть десятої частини того, що обіцяла. Крім того, Україна не виконала зобов'язання провести земельну реформу, пенсійну реформу. Досі не прийнято державний бюджет. З цієї причини, до кінця поточного року, на моє глибоке переконання, розраховувати на чергові кредитні транші не доводиться. Втім, як і в першій половині 2017 року. Формально Україна перебуватиме в рамках угоди про співпрацю з МВФ. Але отримати чергові кредитні ресурси не вийде», – вважає Устенко.

«Те, що МВФ стримуватиме транші, це однозначно. У тому числі через провал приватизації. Оскільки крім банку «Оберіг», за яким нещодавно відбулася угода, приватизації не було. До кінця квітня 2017 року, я не бачу продажу ОПЗ, а, отже, і траншів. Тож грошей, за моїми прогнозами, не буде. Україна занадто вражена корупцією», – вважає керуючий партнер European Capital Management Вадим Браїлівський

«Перш за все, подальші транші від МВФ залежать від домовленостей України з Трампом. А провал приватизації ОПЗ створить великі проблеми для держбюджету. Адже у нас було заплановано близько 17 млрд надходжень. Але рік закінчився, а ніяких мільярдів немає. А в плані меморандуму з МВФ, провал приватизації ОПЗ, як і всієї приватизації в цілому, на даний момент є не найбільшим порушенням. Більше на політику кредитування вплине завалений дефіцит бюджету. А він величезний, і його нічим компенсувати, в тому числі, і у зв'язку з провалом приватизації. Але це тільки один фактор. А кредити подальші від МВФ, на сьогоднішній момент залежать тільки від рішення Трампа. У будь-якому випадку, в цьому році грошей не буде точно, і в доступній для огляду перспективі теж», – прогнозує президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За матерiалами: УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ