Пінчук пропонує компромісне вирішення конфлікту з Росією

У своїй колонці для газети The Wall Street Journal бізнесмен написав, що статус Криму не повинен стати перешкодою у вирішенні конфлікту на Донбасі

Віктор Пінчук зазначає, що рішення про укладення країнами Заходу угоди з Кремлем не можна досягти, проігнорувавши позицію понад 40 мільйонів українців, які демонстрували з кінця 2013 року, що вони будуть воювати, якщо у них відберуть перспективу жити у вільній, демократичній, толерантній і справедливій країні.

«Тим, хто прагне до «реалістичного» рішення, слід це враховувати. Однак інстинктивна реакція багатьох українців на нові обставини – вимагати того ж, що і раніше, проте з більшою наполегливістю і завзятістю – може не спрацювати», – вважає бізнесмен.

При цьому Пінчук підкреслює, що українцям, замість того, щоб лише голосніше кликати на допомогу, слід також адаптуватися до нової реальності і допомогти міжнародним друзям України допомагати: «Нова адміністрація у Вашингтоні може стати можливістю для України зробити внесок у вирішення питання інтервенції Росії».

Бізнесмен зазначає, що українці, безумовно, повинні відстоювати фундаментальні принципи боротьби – право України вибирати свій власний шлях, захищати свою територіальну цілісність і будувати успішну країну».

«Так, безсумнівно, Москва повинна виконати свої зобов'язання з Мінських домовленостей 2014 і 2015 років для завершення конфлікту на сході України. Вона повинна забезпечити реалізацію режиму припинення вогню і відведення своїх бойовиків і важкого озброєння, що вона досі не зробила. Однак це може бути частиною більшої картини, в якій ми йдемо на болючі компроміси заради миру. Розгляньте наступні ідеї», – пише Пінчук.

На його переконання, Україна повинна розглянути можливість тимчасово виключити членство в ЄС з наших заявлених цілей на найближче майбутнє. Ми можемо побудувати європейську країну, бути привілейованим партнером, а пізніше обговорювати вступ.

«При тому, що ми зберігаємо свою позицію щодо того, що Крим – це частина України, і він має бути повернутий, Крим не повинен стати перешкодою на шляху рішення, яке покладе край війні на сході на справедливій основі. Україні потрібно 15-20 років, щоб згенерувати достатнє економічне зростання і стабілізувати нашу інфраструктуру, соціальний захист і фінансову систему. Всі мешканці Криму захочуть в такому випадку жити в цій майбутній Україні – як східні німці хотіли стати частиною Західної Німеччини», – вважає Пінчук.

Він зазначає, що конфлікт на сході України був ініційований з-за кордону Росією, і це не є справжнім рухом за автономію або громадянською війною. Для справедливих виборів умов не буде, поки Україна не отримає повний контроль над своєю територією. Однак, можливо, нам доведеться проігнорувати цю правду і погодитися на проведення місцевих виборів. Такі компроміси можуть означати, що будуть розчаровані українці сходу, які дуже постраждали. «Однак якщо це те, що необхідно, щоб Україна могла продемонструвати свою прихильність мирному об'єднанню, можливо, нам доведеться піти на цей компроміс, заради порятунку тисяч життів», – переконаний бізнесмен.

За його словами, українці також повинні зосередитися на допомозі тим, кому довелося залишити свої рідні міста і які не можуть повернутися через загрозу жити в умовах репресій і небезпеки, надавши їм всю можливу підтримку, щоб вони могли заново побудувати своє життя в новій реальності.

«Нарешті, слід визнати, що Україна не вступить в НАТО у найближчій або середньостроковій перспективі. Пропозиції нам не зроблено, але якби її і було зроблено, вона могла б привести до міжнародної кризи безпрецедентних масштабів. На даний момент, ми повинні прагнути до альтернативної конфігурації в області безпеки і погодитися на нейтралітет – як наше бачення найближчої перспективи на майбутнє», – пише у своїй статті український філантроп.

За словами Пінчука, Україні будуть необхідні гарантії безпеки. Згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, США, Росія, Великобританія, Франція і Китай надали Україні запевнення в безпеці в обмін на відмову від ядерного арсеналу.

«Ми повірили в ці угоди, але найболючішим чином дізналися, коли Росія вторглася до Криму, що запевнення – це не гарантії. Україна повинна зробити реалістичні, докладні пропозиції за всіма цими пунктами. Ми також повинні дати чітко зрозуміти, що ми готові погодитися на поступове зняття санкцій з Росії в міру наближення до вирішення, яке гарантуватиме вільну, єдину, мирну і безпечну Україну», – йдеться в статті бізнесмена.

Пінчук підкреслює, що «життя українців, які будуть врятовані, варті болючих компромісів», які він запропонував. Українці повинні наполягати, що Україна може брати участь у вирішенні своїх власних проблем і протистояти глобальним викликам, як учасник широкої міжнародної коаліції.

«Коли Дональд Трамп брав на моє запрошення участь у відеозв'язку як спікер Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії у 2015 році, він висловив велику повагу Україні та поділився думкою, що ми не отримуємо тієї підтримки, на яку заслуговуємо. Я сподіваюся, що його симпатія стосовно України може стати основою для змістовних переговорів, угод і, в кінцевому підсумку, мирного врегулювання», – висловив переконання бізнесмен.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 1
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Andriy Pyvovar
Andriy Pyvovar — 31.12.2016, 10:38

Без Криму і НАТО? Пішов нахєр з таким "компромісом"

Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ