Платинум Банк визнано неплатоспроможним

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ «Платинум Банк» до категорії неплатоспроможних.
Платинум Банк визнано неплатоспроможним
Фото: signwork.com.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

НБУ зазначає, що за результатами діагностичного обстеження ПАТ «Платинум Банк», проведеного в першій половині 2016 року, в червні 2016 року був затверджений необхідний обсяг докапіталізації.

Згідно з обстеженням, усі банки другої двадцятки за розміром активів, які потребували докапіталізації, мали забезпечити позитивне значення регулятивного капіталу станом на 01 січня 2017 року.

ПАТ «Платинум Банк» подало до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання ряду заходів з метою докапіталізації банку. Протягом 2016 року керівництво і власники істотної участі банку вживали заходів для виконання вимог щодо докапіталізації. Зокрема, шляхом погашення кредитів позичальників – пов'язаних осіб, надання безповоротної фінансової допомоги від акціонера, збільшення обсягу забезпечення по кредитах.

«Однак станом на 1 січня 2017 банк не досяг позитивного значення капіталу. З огляду на вищевикладене, Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ «Платинум Банк» в категорію неплатоспроможних», ─ підкреслюють в НБУ.

Нацбанк зазначає, що 97% (197 000 осіб) всіх вкладників Платинум Банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 4,8 млрд грн.

Як повідомляє НБУ, станом на 10 січня 2017 року фізичними особами – власниками істотної участі в ПАТ «Платинум Банк» є Борис Кауфман і Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з урахуванням здійснення значного впливу на управління і діяльність банку.

«Національний банк визнав Григорія Гуртового і Бориса Кауфмана власниками істотної участі на основі аналізу операцій банку. Крім того, Борис Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком в письмовій заяві, поданій до Національного банку», ─ повідомляє НБУ.

Структура власності банку визнана Нацбанком непрозорою в червні 2016 року. У серпні 2016 Кауфман подав до Національного банку пакет документів для погодження набуття істотної участі в банку в розмірі понад 75% через підконтрольні йому компанії. На сьогодні Нацбанк не погоджував Кауфману придбання акцій банку з урахуванням ненадання окремих документів, зокрема, через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію. За інформацією Нацбанку, Антимонопольний комітет в грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів з придбання Борисом Кауфманом контролю в ПАТ «Платинум Банк».

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 1
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
ostrost1
ostrost1 — 11.01.2017, 10:43

А що тепер скажуть Лерка Аблігація і Катька Воровка? Ці ручки нічого не крали і ми нічого не бачили? А черговий банк "любих друзів" попилесосив, власник поділився а тепер буде розраховуватись знову держава?

Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ