Біткойн подешевшав ще на 10%

Курс біткойнів у середу впав ще на 10% після того, як китайська влада підтвердили плани перевірки бірж, на яких проходять торги криптовалюти, повідомляє CNBC.

Народний банк Китаю (НБК, ЦБ країни) у середу вранці оголосив, що виїзні перевірки на торгових майданчиках будуть проведені 17 січня. ЦБ має намір переконатися в наявності правильних ліцензій, систем протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму, а також заходів запобігання маніпулювання ринком.

Відразу після цього оголошення біткойн подешевшав з $915 до $784,56, потім падіння скоротилося, і курс відновився до трохи більше $800.

Минулого тижня поінформовані джерела стверджували, що Державне управління валютного контролю (State Administration of Foreign Exchange, SAFE) КНР вивчає різні аспекти торгівлі криптовалютами, побоюючись, що їх можуть використовувати для виведення капіталу з Китаю в обхід заходів валютного контролю.

У перші дні 2017 року курс біткойнів перевищив психологічно важливу позначку $1000 вперше за 4 роки. У минулому році криптовалюта виросла в ціні більш ніж удвічі, а сума всіх біткойнів у світовому обороті досягла рекордних $14 млрд.

Експерти пов'язують зростання біткойнів в 2016 році з підвищенням геополітичних ризиків, оскільки останнім часом криптовалюта виступає як захисний актив. Попит на біткойни підвищився на тлі побоювань прискорення зростання ставок в США і торгових воєн Штатів з Китаєм.

Біткойн, створений в 2008 році програмістом або групою програмістів, відомих під ніком Сатосі Накамото, є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валют. Він являє собою програмний код, який не регулюється жодною країною чи банківським наглядовим органом у світі. Не має єдиного емісійного центру. При цьому емісія біткойнів обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп'ютера може «добути» біткойни шляхом використання обчислювальних потужностей, проте існує граничний обсяг загальної кількості грошей в обороті.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ