Єврокомісія розкритикувала проект енергостратегії України

Європейська комісія направила Міністерству енергетики та вугільної промисловості України лист, в якому виклала фундаментальну критику проекту «Енергетичної стратегії України до 2035 року».

«На нашу думку, проект містить концептуальні недоліки, які знижують його цінність», ─ ідеться в листі ЄК, текстом якого володіє агентство «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, на думку ЄК, проект енергостратегії не враховує ризики і невизначеності, пов'язані з транзитом російського газу після 2019 року, реінтеграцією тимчасово непідконтрольних владі України територій, не бере до уваги важливі питання, наприклад, кібербезпеку. Документ не відображає проблеми, пов'язані з переходом на ринкове ціноутворення, відходом від перехресного субсидування.

У ЄК підкреслюють, що проект енергостратегії також не містить інформації щодо досягнення частки відновлюваних джерел в 11% до 2020 року, як це передбачено прийнятими Україною міжнародними зобов'язаннями. Крім того документ не містить даних стосовно досягнення цілей зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

«У проекті опрацьовано лише один дуже оптимістичний сценарій економічного розвитку з річним зростанням ВВП на рівні 4,3% в наступні 19 років. Інші сценарії детально не проаналізовано... На жаль, це не відповідає найкращим світовим практикам. Занадто оптимістичні припущення можуть привести до завищених прогнозів у частині попиту на енергію», ─ йдеться в листі.

У ЄК також звертають увагу на те, що при підготовці стратегії використано цифри і дані, стосовно яких не надано належного обґрунтування.

«Проект енергетичної стратегії, на жаль, значною мірою ігнорує найважливіший елемент енергетичного ринку ─ споживача, хоча саме споживач знаходиться в центрі уваги Третього енергетичного пакета», ─ додають у ЄК.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ