Вартість активів банку «Михайлівський» завищили в 36 разів

У процесі ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський» в першу чергу може бути продано майно банку: стара комп'ютерна техніка, меблі, касове обладнання, банкомати та інше, яке незалежні оцінювачі оцінили в 30,50 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО, передає Укрінформ.

«Рішенням виконавчої дирекції Фонду затверджено акт формування ліквідаційної маси ПАТ «Банк Михайлівський». Незважаючи на те, що «на папері» вартість активів банку перевищила 5,113 млрд грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 36 разів менше. Згідно зі звітами, складеними трьома компаніями-суб'єктами оціночної діяльності, ─ реальна вартість активів банку не перевищує 138,13 млн грн», ─ ідеться в повідомленні.

У Фонді гарантування зазначають, що в 3,93 млн грн оцінено кредити фізичних і юридичних осіб, договори відчуження та погашення яких були визнані нікчемними, і які обліковуються на позабалансових рахунках банку. При цьому «на папері» вартість цих активів перевищує 1,895 млрд грн.

«З того, що може бути продано в процесі ліквідації в найпершу чергу, ─ це власне майно банку, яке незалежні оцінювачі оцінили в 30,50 млн грн. На балансі банку немає жодного приміщення або земельної ділянки комерційного призначення, а з транспортних засобів ─ тільки причіп (колісний транспортний засіб Санта 2000). 99,8% від загального переліку основних засобів ─ це майно вартістю до 100 тис. грн за одиницю», ─ додають в ФГВФО.

Решта активів, перш за все кредитні портфелі юридичних і фізичних осіб, в результаті втіленої 19 травня 2016 роки (за кілька днів до введення тимчасової адміністрації) схеми, були фактично виведені з банку.

Зокрема, кредитний портфель юридичних осіб, розмір якого в звітності банку склав 1,477 млрд грн, незалежні оцінювачі оцінили в 59,47 млн грн. Такі цифри пояснюються тим, що майже весь кредитний портфель юросіб ─ кредити пов'язаних з власником банку компаній на суму 1,212 млрд грн, ─ напередодні визнання банку неплатоспроможним шляхом фіктивних проводок було виведено з банку. На балансі ж залишилися, наприклад, кредитні договори майже на 1 млрд грн, єдиним забезпеченням за якими є землі сільськогосподарського призначення в Макарівському районі Київської області, орієнтовна ринкова вартість яких становить 50 млн грн. До того ж, діє мораторій на їх продаж. Крім того, в результаті втіленої схеми якісний кредитний портфель фізичних осіб також виведено на фінансові компанії. Йдеться про більш ніж 110 тис. кредитних договорів на загальну суму 682,30 млн грн.

У той же час сума власних коштів банку на день введення тимчасової адміністрації становила 35,07 млн грн, в тому числі залишки в касах банку – 13,57 млн грн, кошти в інших банках – 21,51 млн грн.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ