«Південмаш» відмовляється об'єднуватися з КБ «Південне»

ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова» (завод «Південмаш») відмовляється об'єднуватися з ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Про це йдеться в повідомленні на сайті заводу «Південмаш».

«Південмаш» нагадує, що об'єднання планується шляхом створення державного концерну, де повноваження керуючої компанії буде покладено на КБ «Південне».

«Приєднання «Південмашу» до КБ «Південне» неминуче призведе до колапсу об'єднаного підприємства під керівництвом КБ «Південне», ─ ідеться в повідомленні.

На думку «Південмашу», причиною неминучості колапсу космічної галузі при такому підході є як системний конфлікт інтересів двох підприємств, так і «деградація компетенцій нинішнього менеджменту КБ «Південне».

Конфлікт інтересів, як зазначається в повідомленні, проявляється в тому, що КБ «Південне» в першу чергу зацікавлене займатися розробкою конструкторської документації, не беручи до уваги потенційну комерційну перспективу проектів, що розробляються. Водночас ключовим інтересом заводу «Південмаш» є серійне виробництво продукції.

Як стверджує «Південмаш», у силу історично сформованої залежності виробництва від розробок, завод виявився заручником інтересів КБ. Оскільки виробничі потужності «Південмашу» задіюються в обмеженій формі, для випуску тільки досвідчених і експериментальних зразків техніки, яка потім не впроваджується в серійне виробництво в силу своєї неконкурентоздатності.

«Сумним результатом політики «розробки заради розробки» є відсутність комерційних перспектив на світовому ринку вже розроблених КБ Південне космічних апаратів Січ-1, Січ-1М, Січ-2, і Січ-2М, розробка якого зараз йде. Показово, що розробка національного телекомунікаційного супутника «Либідь» Україна змушена була замовити в іноземного підрядника за нездатності розробки належного рівня силами КБ Південне» ─ ідеться в повідомленні «Південмашу».

«При цьому пропонований «Південмашем» проект ракети-носія легкого класу, який має комерційні перспективи і може забезпечити завантаження виробничих потужностей заводу, КБ «Південне» залишило без уваги», ─ зазначає «Південмаш».

«Сфокусованість КБ «Південне» на задоволенні короткострокових фінансових інтересів призвела до того, що за всі 25 років незалежності України в космічній галузі не було впроваджено в серійне виробництво жодної нової розробки. Такий стан справ призвів до кризи всіх підприємств галузі, і самого КБ «Південне», ─ заявляють у «Південмаші».

Керівництво «Південмашу» вважає, що переломити кризові тенденції в космічній галузі зможе реформа галузі: переведення підприємств із державної форми власності в акціонерну і подальше передання державних пакетів акцій в управління державній холдинговій компанії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 4
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Надежда Фокина
Надежда Фокина — 25.01.2017, 19:56

Дегтярев присваивает миллиарды, тем самым даже не пытается развивать КБ! Он хочет поглотить Южмаш, чтобы потом всем рассказывать, какую тяжелую ношу взяло КБ и почему ему нужны новые миллиарды. Старые коррумпированные схемы пока еще никто не отменял, тем более он старой закалки.

Владимир Шебанов
Владимир Шебанов — 25.01.2017, 19:51

Тупо продать заводы? У наших на все проблемы только одно решение - продать. Да китайцы и все остальные только ждут этого момента, чтобы на шару получить все технологии, в которые вложены миллиарды налогоплательщиков и не только. Да, есть проблемы, но это не повод бросаться из крайности в крайность. У Южмаша есть потенциал и грамотные специалисты. Дайте только возможность зайти инвесторам и запустить массовое производство современной техники. А то уже надоело смотреть на то как разваливается наша промышленность.

Надежда Успенская
Надежда Успенская — 25.01.2017, 19:46

Красный директор КБ «Южное» Александр Дегтярев считает себя вечным и незаменимым на этой должности. Не зря же он начал спонсировать "Батькивщину", теперь они будут помогать ему решать все вопросы. Пока на стратегические предприятия будут назначать руководителей не по уму, а по протекции или по политическим квотам, толку не будет. А даже наоборот, они этим самым их убивают!

Дмитрий Киселев
Дмитрий Киселев — 24.01.2017, 21:15

"Красные директора" КБ и завода друг друга стоят. Хватит мучить дохлую корову, продайте завод нормальной иностранной компании за 1 гривну, они порядок наведут, хоть зп вовремя будет

Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ