Індекс корупції Transparency International: Україна з Росією на 131 місці

Україна в 2016 році покращила свою оцінку в Індексі сприйняття корупції (CPI) з 27 до 29 за 100-бальною шкалою, проте через збільшення кількості учасників індексу зі 168 до 176 опустилася на 131 місце зі 130-го, яке воно займала рік тому, повідомляється в середу на сайті організації «Transparency International Україна».
Індекс корупції Transparency International: Україна з Росією на 131 місці

«Покращенню нашої позиції в світовому рейтингу сприяло просування антикорупційної реформи, проте відсутність дієвої судової системи і фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед і подолати 30-бальний бар'єр, званий «ганьбою для нації», ─ вказується в релізі.

Згідно з ним, Україна розділила 131 місце з Росією, Казахстаном, Іраном і Непалом.

У повідомленні наголошується, що найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові CPI, в якому показник нашої держави зріс на 10 балів у порівнянні з минулими роками. Це пов'язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), в поліції і збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів Віктора Януковича.

Transparency International додає, що велику роль громадянського суспільства в здійсненні демократичних перетворень відзначило дослідження Freedom House Nations in Transit, яке в цьому році принесло Україні +4 бали. Головними його досягненнями експерти назвали підзвітність державних закупівель завдяки системі ProZorro, державне фінансування партій, перші розслідування НАБУ, участь громадськості в антикорупційних реформах. Найбільшими викликами дослідження визнало слабкість інститутів, які повинні забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки і зосередження влади в руках олігархічних кланів.

У релізі вказується, що негативними оцінками Україну нагородили дослідження World Economic Forum Executive Opinion Survey (-1 бал) і Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings (-2 бали). Згідно з ними бізнес побачив значну корупцію при розподілі державних коштів, а судову систему визнав нездатною перешкодити цьому.

Очолює рейтинг, як і в 2015 році, Данія з 90 балами, в цьому році з нею ділить першу сходинку рейтингу Нова Зеландія, на третьому і четвертому місцях – Фінляндія і Швеція. Замикають список Сомалі, Південний Судан і КНДР.

Країни з найкращими показниками, вважає організація, відрізняються високим рівнем свободи преси, доступом до інформації про бюджет, непідкупністю можновладців, судовими органами, що не роблять відмінностей між багатими і бідними людьми і функціонують незалежно від інших частин державної системи.

Країни з найгіршими показниками характеризуються недобросовісним управлінням, неблагонадійними державним інститутами, а також недостатнім рівнем незалежності засобів масової інформації.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ