Туск: розпад ЄС призведе до залежності держав Європи

Голова Європейської Ради Дональд Туск у процесі підготовки до саміту ЄС на Мальті 3 лютого надіслав листа 27 лідерам країн Євросоюзу (без Великобританії), в якому попередив про ризик у разі розпаду об'єднання потрапити в залежність від США, Росії та Китаю.

Документ спрямований з метою підготувати дискусію про майбутнє ЄС. «Повинно бути чітко ясно, що розпад Європейського союзу призведе не до відновлення якогось міфічного повного суверенітету його держав-членів, а до їх реальної та фактичної залежності від великих наддержав: США, Росії та Китаю», ─ заявив Д.Туск у листі, текст якого поширений в Брюсселі у вівторок.

Д.Туск закликав «ні за яких обставин не забувати про найважливіші причини, за якими 60 років тому ми вирішили об'єднати Європу».

«Ми часто чуємо аргумент, що пам'ять про минулі трагедії розділеної Європи більше не є аргументом, що нові покоління не пам'ятають джерел нашого натхнення. Але амнезія не скасовує ці устремління, не звільняє нас від нашого боргу постійно пам'ятати трагічні уроки розділеної Європи», ─ зазначив глава Євроради.

Він закликав на ювілейному березневому саміті ЄС у Римі «рішуче підтвердити дві основні, але забуті істини: по-перше, ми об'єдналися для того, щоб уникнути ще однієї історичної катастрофи, а по-друге, часи європейської єдності були найкращими часами у всій віковій європейській історії».

На думку Д.Туска, проблеми, що стоять нині перед Європейським союзом, більш небезпечні, ніж будь-коли раніше з моменту підписання Римського договору.

«Сьогодні ми маємо справу з трьома погрозами, які раніше не мали місце, або, принаймні, не в такому масштабі», ─ додав голова Європейської Ради, перерахувавши ці загрози.

Перша, вважає він, пов'язана з новою геополітичною ситуацією в світі й навколо Європи. Все більше напористий Китай, особливо на морі; «Агресивна політика Росії по відношенню до України і її сусідам»; війни, терор і анархія на Близькому Сході і в Африці, де радикальний іслам відіграє головну роль, а також «тривожні заяви нової американської адміністрації» роблять майбутнє дуже непередбачуваним, переконаний Д.Туск.

«Особливо зміни в Вашингтоні ставлять Європейський союз в скрутну ситуацію, при новій адміністрації останні 70 років американської зовнішньої політики видаються поставленими під сумнів», ─ вказав глава Євроради.

Другу загрозу він бачить у зростанні в самому ЄС націоналістичних і ксенофобських настроїв, спрямованих проти єдності Євросоюзу. «Національний егоїзм також стає привабливою альтернативою інтеграції», ─ зазначає Д.Туск, визнаючи при цьому, що «відцентрові тенденції підживлюються помилками тих, для кого ідеологія та інститути стали важливішими, ніж інтереси і почуття людей».

Нарешті, третя загроза, пише голова Євроради, ─ це «стан розуму проєвропейських еліт». «Зниження віри в політичну інтеграцію, підпорядкування популістським аргументам, а також сумніви в основних цінностях ліберальної демократії стають дедалі помітнішими», ─ заявив глава Європейської Ради.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ