Електронний квиток в Україні почне працювати після «травневих»

Закон про впровадження автоматизованих систем оплати проїзду в міському громадському транспорті (електронний квиток) набуде чинності 7 травня.

Закон був прийнятий Верховною Радою 17 січня, підписаний Президентом Петром Порошенком 3 лютого, опублікований в офіційній парламентській газеті «Голос України» у вівторок 7 лютого і вступає силу через 3 місяці після опублікування, тобто 7 травня, передають Українські Новини.

Водночас протягом зазначених трьох місяців Кабінет Міністрів повинен розробити і затвердити порядок взаємодії органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення із забезпечення осіб, яким законом надано право пільгового проїзду, мають електронні квитки на безоплатній основі в разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду; привести свої нормативно-правові акти і забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.

Документом автоматизовану систему обліку оплати проїзду визначено як програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка.

Електронний квиток ─ це проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду дає право пасажиру на отримання транспортних послуг.

Органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду, встановлення порядку її функціонування, а також форм носіїв, видів, порядку звернення та реєстрації проїзних документів, також за визначенням особи, уповноваженої стягувати плату за транспортні послуги у випадках впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Також закон встановлює обов'язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де впроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду, і обов'язки для пасажирів здійснювати реєстрацію проїзних документів в населених пунктах.

Крім того, документ передбачає збільшення штрафу за безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті з 20-кратного до 30-кратного розміру вартості проїзду.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ