Із банку «Хрещатик» через схеми вивели 3 млрд гривень

З ліквідованого банку «Хрещатик» (Київ) через схеми було виведено активів мінімум на 3 млрд грн.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на своєму сайті.

«84% кредитного портфеля юридичних осіб банку ─ інсайдерські, 85% цінних паперів ─ «сміттєві», ─ йдеться в повідомленні.

За інформацією ФГВФО, незважаючи на те, що «на папері» вартість активів банку, включених до ліквідаційної маси, склала 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінювачі оцінили їх у 2,65 млрд грн. При цьому за сумою затверджених акцептованих вимог кредиторів банк є одним із найбільших, в яких розпочато процедуру ліквідації ─ 6,15 млрд грн.

«Сьогодні Фонд подав 66 заяв про скоєння кримінальних злочинів, направив 220 позовних заяв та відкрив 270 виконавчих проваджень, в тому числі з метою повернення виведених топ-менеджментом банку активів», – повідомляє ФГВФО.

Згідно з його даними, кредити становлять 52% в структурі активів банку на суму 4,305 млрд грн. З них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб. Незважаючи на те, що «на папері» вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4,006 млрд грн, їх незалежна оцінка майже в п'ять разів менша – 834,36 млн грн.

Серед причин, що впливають на ринкову вартість кредитів, Фонд гарантування називає їх низький рівень обслуговування і малоліквідні застави. Так, кредити, видані пов'язаним із банком компаніям, складають більше 84% кредитного портфеля юридичних осіб (на суму 3,38 млрд грн). Однак позичальники не обслуговують свої договори з моменту визнання банку неплатоспроможним, незважаючи на те, що ведуть активну господарську діяльність.

Майже половина кредитного портфеля корпоративних клієнтів банку є фактично незабезпеченою: кредити на 1,068 млрд грн видані під заставу «сміттєвих» цінних паперів, ще на 570 млн грн – під заставу майнових прав за контрактами або договорами поруки, або спочатку були беззаставними.

За даними Фонду, за кілька днів до введення тимчасової адміністрації (в період з 30 березня по 4 квітня 2016 року) керівництво та акціонери банку через схеми згорнули заборгованість ряду пов'язаних юридичних осіб та вивільнили з-під застави високоліквідне забезпечення вартістю майже 1 млрд грн.

Майже чверть активів банку на суму 1,868 млрд грн ─ це боргові цінні папери пов'язаних з банком компаній. Незважаючи на те, що між банком і емітентами облігацій було укладено договори зворотного викупу, станом на січень 2017 року ці зобов'язання не виконані. При цьому 85% облігацій (на майже 1,6 млрд грн) ─ незабезпечені. Випуск облігацій проводився під інвестиційні проекти.

«Втім, існують обґрунтовані підстави припускати, що планів продавати ці проекти не було, зате мала місце схема виведення коштів банку», ─ зазначає Фонд.

ФГВФО додає, що спроби виведення активів з банку тривають. Зараз існує ризик виведення активів банку на 250 млн грн.

Як повідомлялося, основною причиною неплатоспроможності банку НБУ і київська влада назвали небажання інших акціонерів вкладати в його докапіталізацію, загальні потреби в якій НБУ за підсумками стрес-тестів оцінив у 1,25 млрд грн до червня 2017 року, в тому числі 600 млн грн ─ до 1 травня 2016 року.

Згідно з останньою структурою власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) і Київська міськдержадміністрація (25%).

А. Іванов є молодшим партнером «Київської інвестиційної групи», М.Солдатенко – екс-співвласник «Запоріжсталі», міноритарний акціонер Індустріалбанку.

Згідно з даними на сайті НБУ, станом на початок 2015 року В.Хмельницький і його бізнес-партнер А.Іванов володіли відповідно 61,8% і 30,85% в компанії Safety Privatstiftung, яка через ланцюжок інших компаній контролювала 37,4427% банку «Хрещатик». Однак до 8 березня 2015 року опосередкована участь В.Хмельницького в капіталі банку скоротилася до 0,0628%, до початку 2016 року ─ до 0,06%, а до 18 лютого він остаточно вийшов зі складу бенефіціарів фінустанови.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ