Україна подала транзитний позов до СОТ проти Росії

Україна 9 лютого направила до Світової організації торгівлі (СОТ) вимогу про створення групи експертів у рамках справи про численні обмеження транзиту з території України через територію Російської Федерації в треті країни ─ Казахстан і Киргизстан (DS512 «Росія - заходи щодо транзитного руху»), повідомило Мінекономрозвитку України в понеділок.
Україна подала транзитний позов до СОТ проти Росії
http://www.shutterstock.com/

«Ми глибоко переконані, що торгова агресія РФ, в тому числі неправомірні дії щодо обмеження транзиту (а де-факто – майже повна заборона) з України в треті країни повинні отримати об'єктивну оцінку експертів СОТ і, безумовно, повинні бути скасовані. Ми віримо в обгрунтованість нашої позиції, будемо докладати всіх зусиль для її доведення», ─ наводиться в прес-релізі коментар заступника міністра – торгового представника України Наталії Микольської.

Вона нагадала, що з моменту застосування обмежувальних заходів, які оскаржуються, експорт товарів з України в країни Центральної / Східної Азії в 2016 році знизився на 38,3% порівняно з 2015 роком. Загалом МЕРТ оцінює втрати експорту товарів за минулий рік у Казахстан (обмеження застосовуються з початку 2016 року) і Киргизстан (обмеження застосовуються з другої половини 2016 року) більш ніж у $400 млн.

«За оцінками експертів, близько 79% експортних поставок з України в Казахстан і 95% в Киргизстан постраждали від обмежень і часткової заборони з боку РФ», – йдеться в прес-релізі.

МЕРТ нагадує, що в рамках роботи з протидії агресії РФ в торговельній сфері і з метою захисту інтересів України та вітчизняних експортерів відомство минулого року розпочало процес врегулювання суперечки в рамках СОТ щодо згаданих обмежень і 14 вересня надіслало вимогу про консультації. Оскільки на першому етапі (проведених 10 листопада консультацій) РФ не готова була до врегулювання спору і не вжила заходів щодо скасування неправомірних, дискримінаційних та економічно необґрунтованих обмежень у сфері транзиту, українська сторона направила до СОТ вимогу створити групу експертів для початку наступного етапу розгляду суперечки ─ розгляду справи по суті.

Мінекономрозвитку підкреслює, що позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах і підкріплена безперечними доказами, що забезпечує підтримку цієї позиції ключовими зарубіжними партнерами, серед яких, в першу чергу, ЄС і США.

«Позов про обмеження транзиту став уже другим позовом України в СОТ проти РФ за останній час. Зараз здійснюється збір матеріалів для підготовки наступного позову, який буде охоплювати численні заборони й обмеження на імпорт українських товарів в РФ», ─ ідеться в повідомленні українського відомства.

Як повідомлялося, орган з врегулювання суперечок СОТ на вимогу України від 16 грудня 2016 року прийняв рішення створити групу експертів для розгляду спору щодо неправомірних обмежувальних заходів РФ до імпорту вагонів і залізничного устаткування з України.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ