Іноземні інвестори більше не хочуть вкладати кошти в борги Америки

Після перемоги Трампа найбільші закордонні кредитори Америки відмовляються фінансувати уряд США

В Японії, найбільшому власнику казначейських облігацій США, інвестори зменшують розміри своїх часток найінтенсивніше за останні 4 роки, свідчать останні цифри Міністерства фінансів.

Як повідомляє американське видання Bloomberg, від Токіо до Пекіна і Лондона спостерігається одна й та ж тенденція: все менше закордонних інвесторів хочуть зараз вийти на $13,9 трильйонний ринок американського казначейства.

Можливо, через очікування зростання інфляції при новому президенті, або через високі відсоткові ставки Федеральної резервної системи, найбезпечніший у світі ринок боргових інструментів вже не такий безпечний ─ особливо після підйому прибутковості з листопада. Крім того, через схильність Трампа до брязкання зброєю багато інвесторів вважають за краще поки що не ризикувати.

«Японцям цього року важче, ніж зазвичай, вкладати гроші в казначейські облігації і долар ─ через політичну невизначеність», ─ зазначає Keнтa Іноуе, головний стратег із закордонних інвестицій у Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities в Токіо.

Це не значить, що іноземці відмовляться від казначейських облігацій уряду США всі разом. Вони досі володіють 5,94 трлн дол., або 43% американського ринок боргових зобов'язань (показники суттєво знизилися з 56% у 2008 році). Різке зниження кількості облігацій завдасть такої ж шкоди ринкам Японії та Китаю, як і США.

Проте будь-який тривале зниження зовнішнього попиту може мати довгострокові наслідки для здатності Америки до самофінансування, особливо в світлі амбітних планів Трампа збільшити витрати на інфраструктуру, знизити податки і поставити США «на перше місце». Трамп звинуватив Японію і Китай, двох найбільших закордонних кредиторів, а також Німеччину, у використанні долара для знецінення своїх валют, щоб отримати нечесну перевагу в торгівлі.

У грудні японські інвестори скоротили свої інвестиції в борг США на 2,39 трлн ієн ($21,3 млрд). Це лише частина $1,1 трлн загальної суми японських вкладів, проте вони першими почали позбуватися казначейських паперів з початку 2014 року. Китай, якому належить понад $1 трлн казначейських облігацій США, продає їх, починаючи з травня, і зараз їх рівень найнижчий за 7 років.

Наслідки вже стають помітними. Минулого кварталу японські інвестори, що тримають свої активи у казначейських паперах США,зазнали 4,7% збитків ─ це найвищий показник за 30 років. Збитків у євро також зазнали і європейські інвестори.

У поєднанні з непередбачуваністю твітів Трампа, збільшення відсоткових ставок у США може ще більше підірвати попит за кордоном. Марк Даудінг, який курирує близько $50 млрд інвестиційних коштів як співкерівник в BlueBay Asset Management в Лондоні, каже, що фірма замість прибутковості вже перейшла до намагання захистити себе від подальших втрат через підвищення ставок.

«Зараз набагато простіше залишитися вдома, ніж ризикувати за кордоном», ─ зазначив Шаєм Райян, експерт зі стратегії ставок у Bank of America.

Нагадаємо, зовнішній борг США станом на серпень 2016 року становив 19,5 трлн доларів.

Як писав Bloomberg раніше, зростання прибутковості казначейських облігацій США на тлі покращення макроекономічних показників і зростання інфляції може значно нашкодити інвесторам в 2017 році, а також збільшити вартість кредитування для компаній.

Як повідомлялося, Трамп досі не озвучив чітких деталей своєї економічної програми, невизначеність спричиняє нестабільність на американському ринку та серед інвесторів.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ