Українські реформи: магічні слова чи реальність

Де працювати кваліфікованим молодим фахівцям, якщо Україна буде лише аграрною країною?
Українські реформи: магічні слова чи реальність

В Україні багато говорять про реформи і погоджуються з їх необхідністю, але складається враження, що не уточнюють, які саме реформи потрібні. Реформи ‒ це таке магічне слово в Україні. У американців кажуть: «Батьківщина і яблучний пиріг», ‒ ніхто не виступає проти батьківщини і яблучного пирога. Так само ніхто не виступає і проти реформ, але питання в тому, що саме робити. Ерік Райнерт, професор технологій управління і стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії, голова міжнародного фонду The Other Canon Foundation, вважає, що Україна загубилася в нетрях 1990-х. Корисно подивитися, що відбувається в США і Європі, і змінити ситуацію.

Що стосується українського уряду, основні помилки в тому, що в Україні є люди ‒ прихильники лібертаріанства, проте вони ненавидять не тільки уряд, а й бізнес. Не замислюючись про необхідність збереження робочих місць і про те, що робітники на заводах повинні дійсно заробляти, щоб залишитися тут. Ось це проблема. Головна проблема ‒ нехтування виробничим сектором, і особливо обробною промисловістю.

Такі помилки, звичайно, ніколи не буває пізно виправити. Але чим довше чекати, тим складнішою буде ситуація. Тому очевидне рішення ‒ нова політика, спрямована не так на те, щоб говорити: «Наша промисловість така погана, давайте її кинемо», а на те, щоб усвідомлювати, що галузям необхідна реструктуризація й нові технології. Слід зосередитися на привнесенні нових технологій в українську промисловість, тому що в країні назріває дуже серйозна проблема. Якщо вона втратить свою обробну галузь, цілому поколінню молодих людей доведеться виїхати. Цього не можна допустити.

Головна проблема ‒ нехтування виробничим сектором, особливо обробною промисловістю

У чому політики провалилися, то це в забезпеченні зайнятості молодих людей. Необхідна економічна структура, яка б фактично створила робочі місця для молоді. Де працювати кваліфікованим молодим фахівцям, якщо Україна буде лише аграрною країною? Їм доведеться виїхати куди-небудь. Спостерігається сумна тенденція: основною експортною позицією країни стають добре освічені молоді люди, а це в корені неправильно.

Україні слід переосмислити свою стратегію, модернізувати ідеологію: «Ми повинні думати так, як Америка зараз, а не так, як Америка думала в 1990-х. Те ж саме з Європою». Зараз ще не пізно. Всі країни поступово змінюють свої підходи в цих питаннях ‒ поки не надто пізно, українська влада повинна змінити так само і свої.

Основною експортною позицією країни стають добре освічені молоді люди

Продовжуючи приділяти увагу виключно своєму виробничому сектору, Україна ризикує повторити долю Латвії, з якої виїхало 20% населення. Це істотна шкода: 20% населення тут ‒ це понад 8 млн осіб. Якщо вчинити правильно, розширити внутрішній ринок, всебічно сприяти зростанню зарплат, тоді можна чекати і процвітання, а молоді люди зможуть заробляти собі на життя в Україні ‒ без необхідності виїжджати за кордон.

Ситуація може розвиватися будь-яким шляхом. Образно кажучи, якщо вчасно змінити напрямок потоку, можна врятувати село від потопу. Якщо вчасно повернути економічний потік, можна врятувати країну від витоку населення. Питання серйозне і вельми актуальне.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи