Чи є рецепт управлінського щастя

Відверто – про ключові аспекти командної роботи, спрямованої на результат
Чи є рецепт управлінського щастя
Фото Shutterstock

Визначити, оцінити, розвинути – ця, на думку HR-менеджерів, універсальна формула управління персоналом, з одного боку, дозволяє перетворити інтелектуальний капітал на джерело додаткової вартості. Чи такий він простий – рецепт управлінського щастя? Саме про це й інші складові справжньої команди спеціально для Forbes розповість банкір, к. е. н. Дмитро Гриджук.

Хоч як ретельно пропрацьовано стратегію розвитку, хоч які високі цінності несе в суспільство місія компанії, хоч якою прибутковою здається діяльність, результати залежать від конкретних людей, що реалізують наші плани й наміри. Якщо запитати керівника або власника будь-якого бізнесу, яку команду він прагне мати, всі будуть одностайними в таких професійних і людських якостях фахівців, як уміння мислити й діяти самостійно, готовність виявляти ініціативу, йти на зважений ризик і брати на себе відповідальність, проявляти вимогливість до якості власної роботи й роботи підлеглих тощо. І це дійсно так.

Я, наприклад, досі вважаю, що найкращий працівник – це впевнена і щаслива людина: і професійні досягнення таких співробітників вищі, їх більше цікавлять справи колективу, і вони частіше задоволені своєю професією. Такі люди приносять «в собі» мотивацію досягти значних результатів, надію і віру в ту справу, якою займаються. І зазвичай така здатність продукувати ідеї, перетворювати їх на конкретні результати, ентузіазм цінуються на вагу золота, особливо в надскладних умовах вітчизняної економіки, загострення конкурентної боротьби в усіх соціально-економічних сферах та інших досить складних «кубиках Рубіка» української дійсності.

Є думка, що багато успішних людей досягли висот завдяки яскравим бізнес-ідеям. Але мало хто говорить про їхні щоденні зусилля організовувати, направляти й контролювати реалізацію цих ідей

Однак для утримання своїх позицій на ринку мало залучити до роботи професіоналів, що характеризуються кмітливістю, емоційністю, інтуїцією, нестандартністю, або навіть парадоксальністю мислення. Потрібно їх розвивати, створювати їм позитивне робоче середовище, яке допомагає перетворювати їхні захопленість і прагнення до досконалості на кінцевий результат, очікуваний усіма – власниками, інвесторами, менеджментом і насамперед клієнтами, споживачами. І якщо компанія ефективніше й результативніше за конкурентів реалізує такі завдання, вона безперечно перемагає. Водночас головним ноу-хау у створенні конкурентних переваг виявляється справжній командний дух, коли плече-в-плече – з усіх питань, зважені корпоративні стандарти – у всіх процедурах і процесах, і безумовна виконавська дисципліна, що є частиною стратегії й корпоративної культури.

Є думка, що багато успішних людей досягли висот завдяки яскравим бізнес-ідеям. Але мало хто говорить про їхні щоденні зусилля організовувати, направляти й контролювати реалізацію цих ідей. Справедливим буде додати той факт, що знання та ідеї стають реальною конкурентною силою тільки після того, як матеріалізуються в новий продукт або послугу, коли у визначений час і на високому рівні обслуговування будуть представлені тим клієнтам, які на них чекають. Тільки тоді прийде успіх.

Для розуміння важливості виконання завдань на рівні ефективної командної гри необхідно враховувати три принципи:

  • виконання завжди є похідною дисципліни й центральною інтегрувальною складовою стратегії;
  • формування й підтримка високих вимог до виконання – головне для менеджерів на всіх ділянках, наприклад, такого великого виробництва, як банківське;
  • виконавська дисципліна має бути ключовим елементом організаційної культури компанії, яка розраховує на успіх.

Сьогодні, як ніколи, важливим є командно, чесно і прозоро служити своїй компанії, своїм функціональним завданням. Водночас дієслово «бути» тут означає «вміти обслуговувати» ту ділянку спільного процесу, тих людей – клієнтів, партнерів, колег, які взаємопов’язані з кожним виконавцем, менеджером, СЕО.

Треба вчасно зламати стереотип вічно заклопотаного «професіонала» – зазвичай люди, яким завжди ніколи, мало що роблять

Потрібен своєрідний аудит власного професійного досвіду, знань, умінь і навичок, щоб запропонувати своїй компанії саме «тут і зараз» те, що принесе всім максимальну вигоду. Потрібно подолати кризу насамперед у головах, не «тягнути ковдру» на себе і вважати очолюваний тобою підрозділ власною вотчиною, що працює під гаслом трьох мавпочок «нічого не чую, нічого не бачу, нічого нікому не скажу». Треба вчасно зламати стереотип вічно заклопотаного «професіонала» – зазвичай люди, яким завжди ніколи, мало що роблять. Потрібно мати мужність визнати, що в мінливому контексті сьогодення необхідні інші знання і вміння, а «колишні заслуги» можна залишити в минулому, що варто приєднатися до команди, яка в бурхливому океані ринку зможе оперативно знайти заходи безпеки, щоб не втратити все самій.

Наступний крок – це дуже просто: вранці запитайте себе, що зробити? Увечері – що зробили? І саме тоді, коли команда як єдиний організм акумулює й задіє всі наявні та приховані резерви, тоді компанія перевершує всіх у розвитку, а кожен її співробітник додає до цього ще й особистісне зростання. Мабуть, у цьому й полягає рецепт виходу з кризи окремо взятої організації – рецепт управлінського щастя.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи