Рейтинг інвестиційної привабливості: Україна котиться вниз

Що чиновникам варто терміново зробити
Рейтинг інвестиційної привабливості: Україна котиться вниз
Фото Shutterstock

28 вересня 2016 року було опубліковано індекс конкурентоспроможності, який щороку визначають представники Всесвітнього економічного форуму. Згідно з рейтингом інвестиційної привабливості, який охоплює два роки – цей і майбутній, Україна опустилася на 85-ту зі 140 позицій. Торік країна просіла з 76-го на 79-те місце.

Перші п'ять позицій цього разу зайняли в порядку спадання Швейцарія, Сінгапур, США, Нідерланди, Німеччина. Україна ж конкурує з африканською Намібією і збанкрутілою Грецією. Польща – на 36-му місці, Азербайджан – на 37-му, Росія – на 43-му.

Основними причинами нашого зниження в індексі, який є одним із головних показників розвитку країни, названо політичну нестабільність, тотальну корупцію, високу інфляцію, недоступність дешевих і довгострокових кредитів, високий рівень злочинності, поганий стан здоров'я громадян, малоосвічену робочу силу. А найбільшу лепту в це вклали макроекономічні показники України, які в окремій графі цього ж рейтингу зайняли взагалі 12-те місце з кінця.

Підтвердженням рейтингу є конкретні цифри. Зокрема, прямі іноземні інвестиції в економіку України станом на 1 липня 2016 року становили $44,8 млрд. Це на $12,3 млрд менше порівняно з 1 січня 2014 року.

Перші п'ять позицій цього разу зайняли в порядку спадання Швейцарія, Сінгапур, США, Нідерланди, Німеччина. Україна ж конкурує з африканською Намібією і збанкрутілою Грецією

Найбільші суми було отримано з Кіпру, Нідерландів, Німеччини, а найбільше зростання за кількістю інвестицій в Україну за перше півріччя 2016 року показала Російська Федерація.

Якщо ж взяти світові рейтинги в цілому, то в більшості випадків Україна перебуває на останніх позиціях. Це відбувається тому, що реформи владою ніби заявлено, але насправді вони не проводяться. І якщо це можна намагатися приховувати від громадян, то в разі з іноземними фахівцями такий варіант не проходить.

Чиновникам варто активізуватися у створенні зрозумілих і передбачуваних правил гри для бізнесу, щоб хоча б мінімально збільшити приплив іноземних інвестицій у країну.

Як ніколи інвестиції потрібні в банківському секторі, який уже третій рік не може вибратися з кризи. Проте вони не прийдуть без розв’язання таких фундаментальних проблем:

  • відсутність прозорої та ефективної стратегії розвитку банківського сектору;
  • масове закриття Нацбанком фінустанов, яке здійснюється не завжди з об'єктивних причин;
  • відсутність опрацьованого і законодавчо затвердженого механізму злиттів і поглинань на банківському ринку;
  • відсутність ефективного законодавства щодо захисту прав учасників банківського ринку і корупція;
  • тотальна криза в економіці України і пов'язані з ними кредитні ризики.

Але, замість розв’язання реальних проблем, українські правителі хочуть заявити про свою нібито ефективну роботу тільки на папері – за допомогою підвищення різноманітних індексів. Для цього офіційний Київ формально змінює деякі параметри, особливо ті, які ґрунтуються на опитуваннях експертів. Однак насправді бізнес потопає у збитках, а рівень і якість життя українців стрімко котяться вниз.

На жаль, ця тенденція триватиме до того моменту, поки влада кардинально не змінить вектор своєї діяльності. Ситуація поліпшиться тоді, коли метою керівництва країни стане не фіктивне підвищення рейтингів, а забезпечення сталого розвитку країни, створення благополучних умов для громадян, зміцнення прав і свобод людини, її потенціалу для довгого і здорового життя.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи