Зарядити електрокар: де, як і за скільки

10 зручних електрозаправок у центрі Києва
Зарядити електрокар: де, як і за скільки

Електронергія ─ дешевше (принаймі, на сьогодні) і екологічніше джерело енергії, порівняно з бензином, газом та дизельним паливом. Тому все більше автовиробників прагнуть перейти на випуск електромобілів. Бути власником автомобіля з електродвигуном стає все престижніше. На Заході розробляються все нові урядові програми, націлені на стимулювання та популяризацію переходу з «бензинових» авто на «електричні». Тільки протягом минулого року на території Євросоюзу було зареєстровано близько 150 000 електрокарів. В Україні все значно скромніше: на кінець 2016 року, згідно зі статистикою, їх очікується трохи більше за 2500.

Одним із важливих аспектів стимулювання попиту на електромобілі в Європі вважається розвиток комфортної інфраструктури, що дозволяє власнику без проблем зарядити свій автомобіль. Такі заправні станції вже є практично на кожному підземному чи наземному паркінгу. Водій електрокару може припаркувати автомобіль і за допомогою власного кабелю приєднати його до станції. Оплатити заправку можна за допомогою карти-абонемента.

Цим же шляхом, хоча і з певним запізненням, рухається й Україна. Загалом по країні вже обладнано більше 150 станцій для зарядки електрокарів, близько половини з яких ─ у столиці. Спочатку зарядні пункти розміщувалися на території стандартних «бензинових» заправок чи біля великих торгових центрів, потім до них приєдналися і деякі з «просунутих» готелів і ресторанів.

Загалом по Україні вже обладнано більше 150 станцій для зарядження електрокарів, близько половини з яких ─ у столиці

Напередодні новорічних свят інформація про місце розташування таких заправних станцій може виявитися корисною не тільки туристам, а й тим жителям міста, які вирішать включити переміщення на електромобілі в свою програму. Пропонуємо вашій увазі список з десятка точок у центрі Києва, де зарядження електрокара можна легко і комфортно поєднати з культурними заходами.

НСК «Олімпійський» (вул. Велика Васильківська, 53-55А)

У підземному паркінгу спортивного комплексу розташована зарядна станція компанії «АвтоЕнтерпрайз». Власники електромобілів, придбаних у цій компанії, отримують пільгове право на користування її зарядними станціями по всій Україні. Активувати доступ до такого обслуговування можна на сайті autoenterprise.com.ua.

А в тих, хто придбав свій електрокар самостійно, є можливість платного доступу до зарядної станції згідно такими тарифами: 10кВт – 1 грн/хв.; 20кВт – 3 грн/хв.; 40кВт – 5 грн/хв.

ТРЦ Gulliver (пл. Спортивна, 1А)

Зарядна станція знаходиться в підземному паркінгу ТРЦ Gulliver. Користуватися нею можна безкоштовно і цілодобово. Устаткування електростанції Schneider Electric має функцію експрес-зарядки і дозволяє зарядити електрокар до 80% за 40 хвилин.

Повний цикл зарядки ─ 6-8 годин. Вартість паркування ─ 15 грн/год.

Бізнес-центр 101 Tower (вул. Льва Толстого, 57)

Розташований неподалік від ботанічного саду імені Олександра Фоміна. Зарядна станція GreenFuel W32A від компанії GreenFuel, створена українськими ентузіастами в 2014 році, знаходиться на території критого паркінгу. Карту доступу можна отримати в охорони на в'їзді в паркінг.

Послуга зарядки автомобіля ─ безкоштовна, але доведеться заплатити за парковку. Тариф ─ 20 грн/год.

Фото Shutterstock

Готель Hilton Kyiv (бул. Тараса Шевченка, 30)

Розташована станція в підземному паркінгу готелю. Для зарядки електрокарів виділено два паркувальних місця. Зарядна станція Schneider Electric є безкоштовною, але парковка обійдеться в 30 грн/год, або 200 грн/добу.

Бізнес-центр IQ (вул. Болсуновських, 13-15)

Дві зарядні станції GreenFuel W32A 22 кВт/год розташовані на території критого паркінгу. Карта доступу ─ в охорони на в'їзді в паркінг. Послуга заряду безкоштовна, проте парковка надається за такими тарифами: з 7:00 до 23:00 ─ 10 грн за кожні 30 хвилин; з 23:00 до 7:00 ─ 5 грн за кожні 30 хвилин; розміщення автомобіля протягом доби ─ 200 грн.

Готель «Русь» (вул. Госпітальна, 4)

Зарядна станція від компанії ElectroCars розташована напроти готелю «Русь» на території парковки. Карту доступу можна отримати в охорони на в'їзді. Зарядка електрокара безкоштовна.

Автосалон Mitsubishi (вул. Набережно-Лугова, 4)

Офіційний імпортер Mitsubishi Motors в Україні, компанія «Торговий дім – НІКО», встановила зарядну станцію для електромобілів на території дилерського центру «НІКО Україна». Станція працює в режимі «повної зарядки з порожньою батареєю» і заряджає електрокар за 6-8 годин абсолютно безкоштовно. «Електростойка» має два виходи по 220 В і розрахована на 16А, тобто одночасно можуть заряджатися два авто.

Ресторани Ohota na Ovets (вул. Воздвиженська, 10Б) і Crab's Burger (вул. Воздвиженська, 21-23)

На Подолі можна зарядити свій електрокар безкоштовно в ресторані Ohota na Ovets. Для своїх відвідувачів ресторатор Діма Борисов встановив зовнішню розетку 380В. У ресторану є зарядний шнур, який можна за необхідності попросити в персоналу. На часткову підзарядку піде близько години, а зарядити авто на повну потужність можна за 4 години.

Ще один зарядний пристрій знаходиться на площі Мистецтв біля ресторанів Рибаlove і Crab's Burger ─ також для відвідувачів цих закладів. Користуватися ним можна в будь-який час і безкоштовно. Зарядна станція працює за тим же принципом, що і попередня.

Ресторан Revolution Grill (вул. Костянтинівська, 57)

Цілодобова, безкоштовна заправка на Подолі від ресторану Revolution Grill доступна для всіх електрокарів, а не тільки відвідувачів ресторану. Станцію встановила компанія E-line, яка виробляє зарядні станції, здатні заряджати всі наявні сьогодні в світі електромобілі по 1-3 режимах.

Відділення Укргазбанку (вул. Велика Васильківська, 39)

Укргазбанк зовсім недавно відкрив швидкісну зарядну станцію (fastcharger) для електромобілів на базі свого київського відділення. Користуватися заправкою абсолютно безкоштовно зможуть клієнти банку і Oxygen Group.

Швидкісні зарядні станції дозволяють зарядити акумулятор електромобіля від 0 до 80% менше ніж за 30 хвилин. Як свідчить статистика, заряду акумулятора на рівні 50% в більшості випадків буде достатньо для повсякденних поїздок власників електрокарів по місту.

До Вашої уваги Forbes представляє топ-10 електромобілів.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 2
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Alexandr Rudas
Alexandr Rudas — 06.12.2017, 16:55

У меня лиф 2016 года. Спору нет, маршрут приходится рассчитывать более тщательно, но со стандартной зарядкой на мучался на работе со временем заряда, плюс не всегда есть розетка с массой. Взял зарядку Amper вот тут https://www.bioled.com.ua/compone nt/amperint заряжаюсь быстрее на работе, да и остановок на зарядку теперь меньше, вернее они быстрее из за автомата, плюс автоматы дома не вырубает когда включаешь микроволновку во время зарядки.

Anna Tatarinova
Anna Tatarinova — 23.12.2016, 16:33

Так мрію про те, що колись всі авто будуть такі. Екологія стане краще.... але це все мрії!

Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи