Венесуельський сценарій біткойнів в Україні

Що очікує криптовалюту після передноворічних реформ уряду
Венесуельський сценарій біткойнів в Україні

36 вантажних «Боїнгів», набитих паперовими боліварами ─ так Венесуела зустрічала 2016 рік. Після того як кількість випущених грошей у країні збільшилася вдвічі, інфляція місцевої валюти досягла 720%. Ці події подвоїли кількість користувачів біткойнів у країні, які за криптовалюту почали купувати навіть їжу і медикаменти.

Початок 2017 року для українців виглядає не менш драматично. Ще до початку Нового року Україна встигла добряче «порадувати» своїх громадян: націоналізувала найбільший банк країни, анонсувала випуск тисячогривневої купюри, заборонила готівкові платежі понад 50 000 грн, а також зобов'язала фізосіб-підприємців щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок навіть за відсутності доходів.

Повертаючись до Венесуели, варто зазначити, що за останній рік вона досить близько «познайомилася» з криптовалютою. Результати такого знайомства ─ хвиля обшуків великих споживачів електрики в пошуках майнінгу й арешти осіб, що адміністрували майданчики для обміну криптовалюти.

Чи варто очікувати сплеску популярності криптовалюти в Україні на тлі перерахованих реформ, і як виглядатиме знайомство з біткойном у вітчизняному варіанті ─ спробуємо розібратися.

Націоналізація ПриватБанку і законопроект НБУ про платіжні системи

У ніч націоналізації ПриватБанку біржові склянки вітчизняних криптовалютних майданчиків спорожніли вдвічі. А на українському LocalBitcoins, де люди домовляються про обмін криптовалюти на гривню, було встановлено новий рекорд виторгу біткойнів, який склав майже 2,3 млн грн за тиждень.

Відразу після переходу найбільшого вітчизняного банку в держвласність у Мережі заговорили про те, як націоналізація позначиться на прийомі платежів фрілансерами і дрібними підприємцями, рахунки яких обслуговуються в «Приваті». З урахуванням того, що через систему «Приват24» здійснюється чимало переказів без призначення платежу, які в дійсності є комерційними платежами і не враховуються в податковій звітності, малий бізнес занепокоївся про наслідки потрапляння інформації про такі перекази в податкову.

У ніч націоналізації ПриватБанку біржові склянки вітчизняних криптовалютних майданчиків спорожніли вдвічі. А на українському LocalBitcoins було встановлено новий рекорд виторгу біткойнів, який склав майже 2,3 млн грн за тиждень

А якщо врахувати, що вся трагедія навколо ПриватБанку розіграна на тлі збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з одночасним введенням обов'язку для ФОП щомісяця платити ЄСВ (який підв'язується до цієї ж мінімальної з/п), стає очевидним, що вже незабаром держава станцює на кістках малого бізнесу.

У момент, коли фіскали зачистять платіжну систему країни, а тил вітчизняного фінтеку (financial technologies ─ ред.) міцно прикриє прийнятий законопроект про платіжні системи (згідно з яким Нацбанк під виглядом лібералізації законодавства отримує право на власний розсуд вирішувати питання ліцензування платіжних сервісів), попит на біткойн як альтернативний метод розрахунку знову злетить. Активізуються обмінники цифрових валют, для е-commerce почнуть запускатися нові біткойн-еквайєри, а перед державою вже в новому масштабі постане питання визначення правового статусу криптовалют і регулювання операцій з ними.

Девальвація гривні і регулювання розрахунків готівкою

За тиждень до Нового року НБУ підтвердив інформацію про випуск банкноти номіналом 1000 грн. В цей же час українці почали ділитися в Facebook новинами про зняття з приватівських банкоматів свіжонадрукованої готівки. Якщо НБУ під приводом збільшення мінімальної з/п випускає новий обсяг паперових грошей, а потім заправляє ними банкомати недавно націоналізованого банку ─ це може закінчитися венесуельським сценарієм з рекордними інфляційними показниками.

До того ж, досить суперечливим здається випуск тисячогривневої купюри в світлі курсу на cashless economy, який був узятий Нацбанком восени минулого року, а також у світлі вступу в силу грудневого заборони на розрахунок готівкою понад 50 000 грн.

Якщо НБУ під приводом збільшення мінімальної з/п випускає новий обсяг паперових грошей, а потім заправляє ними банкомати недавно націоналізованого банку ─ це може закінчитися венесуельським сценарієм з рекордними інфляційними показниками

Ввести в обіг великі номінали готівки, а потім однією забороною унеможливити розрахунки ними ─ таку гру в 2016 році здійснив уряд Індії, де прем'єр-міністр країни заявив, що всі купюри номіналом 500 і 1000 рупій повинні бути здані в банки до кінця року. Не дивно, що таке нововведення в державі з мільярдним населенням підняло світовий курс біткойнів майже на $150, закріпившись на позначці $800. А в країні з'явилася перша повністю регульована біткойн-біржа.

В Україні, в світлі взятого курсу на cashless economy, організація урядом індійського сценарію виглядатиме цілком органічно, а насправді дозволить створити вікно поповнення націоналізованого ПриватБанку новою кількістю вкладників. Це як хрещення Русі в 988-му, коли князь Володимир насильно заганяв русичів у Дніпро і топив тих, хто чинив опір. Тільки в ХХI столітті неслухняні русини будуть тонути в рідині вітчизняної банківської системи. Або рятуватися біткойнами, будуючи Крипторусь.

Валютні обмеження й підбиття підсумків

Коли в Венесуелі в 2015 році заборонили обмін болівара на долар, а онлайн-розрахунки в американській валюті обмежили сумою $300/рік, кількість користувачів місцевої кріптовалютної біржі збільшилася з 450 до 10 000. Приблизно в такій же прогресії зростає кількість транзакцій на венесуельському майданчику LocalBitcoins, де останнім часом обсяг угод з біткойнами досягає півмільйона доларів на тиждень.

Схоже, Україна ступає по тій же слизькій доріжці, зробивши місяць тому валютні обмеження безстроковими. Це наштовхує на думку, що вже в найближчому майбутньому в нашій країні може виникнути великий попит на послуги, що надаються криптовалютним бізнесом. На ринку зміцняться вже наявні біткойн-сервіси, почнуть з'являтися нові майданчики для обміну. Питання в тому, як швидко їх існування визнає держава, і на яких умовах дозволить їм залишитися на ринку фінпослуг.

Це як хрещення Русі в 988-му, коли князь Володимир насильно заганяв русичів у Дніпро і топив тих, хто чинив опір. Тільки в ХХI столітті неслухняні русини будуть тонути в рідині вітчизняної банківської системи. Або рятуватися біткойнами, будуючи Крипторусь

Здається, держава майже закінчила розставляти фігури на фінансовій дошці чорних і білих. І зробила це саме під час свят, коли люди більше думають про олів'є, ніж про своє фінансове майбутнє. Але чи вийде в неї зіграти задуману гру і зробити шах і мат фінансовим свободам українців? І яку роль у цій грі зіграє біткойн? Покаже час.

Одне відомо точно: якщо згідно з дослідженням Facebook і MasterCard, навіть у США 92% молоді не довіряють банківській системі, а в Європі 57% молодих людей покладаються тільки на готівкові гроші, стає очевидним, що українці, будучи втягнутими у фінансові багатоходівки регулятора, не побіжать здавати свої гроші в банки. У цей момент їх погляд, швидше за все, впаде на криптовалюту як інвестиційний інструмент, який повністю децентралізований і не може бути заблокований ніяким регулятором чи банком, і в той же час дозволяє розраховуватися за товари і послуги, залишаючись у мережі.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 4
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
bitaps_com
bitaps_com — 25.02.2017, 10:29

Биткоин процессинг https://bitaps.com/

Igor Komarnitsky
Igor Komarnitsky — 18.01.2017, 22:28

Времена меняются, и для майнинга уже не надо никакие мощности, отличная альтернатива Е-Динар майнинг происходит автоматически, при условии одной исходящей транзакции в сутки в размере больше одной монеты в размере 0,65% Вашего баланса на текущий момент
Каждый божий день +0,65% на Ваш баланс- это ли не сказка?
http://invest-expert.info /landings/e-dinar/index.php?user_ login=163298878
Что такое 0,65% в день?
100$-0.65$
1000$-6.50$
1000 0$-65.00$, о да тут жить можно!!!!!
кошелек https://wallet.edinarcoin.com/?r= marniwind1

Serge Shevtsov
Serge Shevtsov — 17.01.2017, 19:20

+1! за статтю! дякую.

Олесь Слободенюк
Олесь Слободенюк — 14.01.2017, 06:51

В Украине с 2014 года не выгодно заниматься майнингом "по крупному" (мощность свыше 150квт/час в итоге за месяц более 120000 квт к оплате) по причине , что стоимость электроэнергии свыше 33 коп. Свыше 0.05 доллар цента бизнес майнинга не выгоден в мировом масштабе.
По этому крупные инвесторы покупают майнинг оборудование и размещают в Канаде, где стоимость за квт/час ,0.03 usd.

Оборудование в Украине можно заказать на сайте hotmine.io

Какие схемы работают в Украине? Вернее могут работать...
Купить майнер с мощностью 0.5квт в час. Общее потребление электроенергии за месяц будет до 400 квт. Тогда стоимость электроенергии (если не ошибаюсь) будет до 1.61 грн.
Или найти многодетную семью с льготами на стоимость квт и нет ограничения по объему.

Кто хочет купить лопату для цифрового золота / оборудование для добычи биткойнов на сайт hotmine.io

Кто хочет купить трактор для добычи биткойнов (мощность от 2 мвт) обращайтесь в личное сообщение ФБ

Кто посилен в инвестициях от 10m и хочет завод по производству тракторов по добыче биткойнов то личное сообщение в месенджер телеграм (в поиске напишите olesukr)

Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи