Столичні квадрати: в тренді - елітна нерухомість

Ринок елітної нерухомості Києва: основні тенденції минулого року і прогнози на 2017-й
Столичні квадрати: в тренді - елітна нерухомість

Минулий 2016 рік показав, що ринок нерухомості, незважаючи на скромні темпи і відсутність явних покращень в економіці країни і стабілізації в політичному устрої, оживає. Керуючий партнер Kiev Standard real estate boutique Олег Перегінець спеціально для Forbes проаналізував позитивні зміни на ринку елітних новобудов Києва за підсумками 2016 року і розповів про прогнози на 2017-й.

Найбільше вплинули на збільшення темпів продажів три фактори:

 •  відкладений попит;
 •  люди за три роки звикли жити в нестабільній ситуації і почали планувати своє майбутнє в Україні;
 •  вирівнювання цін на ринку.

Клієнти, які раніше не могли знайти бажаний товар у рамках свого бюджету, завдяки коригуванню вартості квадратного метра в 2015 році змогли здійснити покупку. Водночас ринок «просідав» досить довго, і протягом 2014-2015 років покупці очікували його дна.

Однак будівництво нової елітної нерухомості тривало, і попит, який падав у цей час, змусив забудовників підходити до девелопменту грунтовніше. На ринку з'явилося безліч проектів на голову вищих за ті, що були побудовані раніше. Багато забудовників почали розвивати проекти в період початку військових дій, що теж дозволило знизити собівартість будівництва і завдяки цьому розробити конкурентний продукт. Коли ціни зафіксувалися на певному рівні й почали потроху зростати, це стало сигналом для старту покупок.

Переважна більшість угод на ринку відбувається з метою особистого використання в подальшому, тобто квартиру купують для себе, для дітей, для батьків. Проте наголошується і зростання інтересу інвесторів до ринку новобудов. Як правило, це придбання площ для подальшого здавання в оренду. Найменша кількість угод ─ для перепродажу в майбутньому.

Нестабільність банківської системи в країні визначає єдиний актуальний варіант збереження особистих грошових ресурсів у населення через придбання нерухомості у власність як з метою покращення своїх житлових умов, так для інвестування

Станом на 1 січня 2017 року загальний обсяг пропозиції квартир в елітних новобудовах первинного ринку склав 3607 квартир, або 341 173 кв. м у 34 житлових комплексах. Із них 309 квартир, або 47 573 кв. м в класі premium, і 3298 квартир та 293 600 кв. м, відповідно, в business. За 2016 рік на ринок вийшло 2058 квартир загальним обсягом 166 000 кв. м. Понад 60% всієї пропозиції елітного сегмента зосереджено в Печерському районі Києва ─ понад 200 тис. кв. м, майже 99 тис. кв. м ─ у Шевченківському районі.

Головні тенденції минулого року

 • збільшення нової пропозиції;
 • зростання темпів продажів квартир;
 • корекція вартісних показників;
 • стабільний попит на локацію Печерська й Історичного центру;
 • купівля квартир на об'єднання.

Протягом 2016-го тривало коригування цін у бік зниження, однак у сегменті premium за підсумками року ми бачимо незначне зростання середнього показника вартості квадратного метра на 2%, незначний мінус (-4%) на ціни в класі business.

Основні причини зміни середнього показника цін:

 • коригування цін від забудовника;
 • коливання курсу долара позначається на гривневих цінах;
 • старт продажів нових об'єктів;
 • вихід із продажів квартир з мінімальними і максимальними показниками цін у будинку;
 • готовність об'єкта.

При цьому протягом року відзначалися коригування цін від забудовників як у бік зниження (для об'єктів з завищеними показниками), так і в бік підвищення (для готових об'єктів з обмеженою кількістю вакантних квартир).

У 2016 році було продано 1667 квартир, або 152 314 кв. м від забудовників елітних новобудов. З них – 157 (18 277 кв. м) у класі premium і 1510 (134 037 кв. М) в business. Середній темп продажів квартир на місяць по кожному сегменту склав 13 квартир класу premium і 125 квартир класу business.

Варто зазначити, що залежно від кожного об'єкта темпи продажів у будинку істотно відрізняються ─ від однієї квартири в 2-3 місяці до 15-20 квартир на місяць.

Запити потенційних покупців у сегменті premium концентрувалися на квартири площею від 150 кв. м з 2-3 окремими спальнями, видовою вітальнею, просторими вбиральнями, кількома санвузлами.

У business-класі ─ запити здебільшого на квартири площею до 60 кв. м з однією виділеною спальнею і квартири площею 100-130 кв. м з двома спальнями. Першочергову роль відіграє локація квартири.

При виборі квартири покупець орієнтується на ряд основоположних характеристик об'єкта

 1. Місцезнаходження: Історичний центр, Печерськ, Звіринець, Урядовий квартал.
 2. Відповідність зазначеному бюджету. У business-класі ─ від $100 000 до $400 000, в premium ─ від $200 000 до $1 млн.
 3. Планувальні рішення: спальні кімнати з автономними ванними кімнатами, просторі видові вітальні, можливість об'єднання вітальні з кухнею-їдальнею, 2-3 сторони світу і т.д.
 4. Видові характеристики. Найбільшим попитом користуються квартири з «парковим» видом або урбаністичні краєвиди з високих поверхів.
 5. Репутація забудовника.
 6. Якість будівництва.
 7. Інфраструктура будинку.
 8. Професійна обслуговуюча компанія.

Чого очікувати від 2017 року?

Нестабільність банківської системи в країні визначає єдиний актуальний варіант збереження особистих грошових ресурсів у населення через придбання нерухомості у власність як з метою покращення своїх житлових умов, так і для інвестування. Саме цей фактор буде основним у підтримці попиту на ринку новобудов.

За 2016 рік було прийнято ряд змін у розроблюваний генеральний план розвитку Києва. Визначальним нововведенням для ринку нерухомості стало рішення про Редевелопмент промислових зон столиці під розвиток нових житлових кварталів. Деякі проекти вже вступили в активну фазу продажів.

Надалі слід очікувати збільшення саме такого формату пропозиції ─ комплексна забудова великих територій у всіх сегментах.

Девелопери ретельніше опрацьовують деталі: від функціоналу квартири з опрацюванням зонування до інженерних і технічних рішень. Такий підхід визначено бажанням обгрунтовано збільшити вартість об'єкта для споживача

Позитивні тенденції, що сформувалися в 2016 році, матимуть своє продовження і в прийдешньому році. Однак не виключені суттєві зміни в розподілі попиту й динаміки цін за рахунок виходу нової пропозиції в обох класах елітного сегмента.

Проекти, які зараз знаходяться на початкових стадіях і відкриття продажів яких очікується в 2017 році, вже відрізняються в кращий бік від наявної пропозиції квартир, планувальних рішень, вибору архітектури і набору інфраструктури.

Девелопери ретельніше опрацьовують деталі комплексів: від функціоналу квартири з опрацюванням зонування до інженерних і технічних рішень. Такий підхід визначено бажанням обгрунтовано збільшити вартість об'єкта для споживача. Ринок очікує появи дійсно об'єктів-реформаторів, які зададуть новий ритм і тон усьому сектору дорогої нерухомості.

За попередніми оцінками, мінімальний обсяг нової пропозиції елітних новобудов у 2017 році складе понад 200 000 кв. м, або понад 2000 квартир. Також очікується вихід нових міжнародних девелоперів, які розглядали ринок Києва давно і готові стартувати. Це збільшить конкурентну боротьбу і в підсумку позитивно позначиться на продукті.

Загалом можна сподіватися, що 2017-й збереже позитивний вектор розвитку ринку і збільшить динаміку темпів продажів. Старт продажів нових цікавих проектів посилить конкуренцію в елітному сегменті і зможе задовольнити попит клієнтів, які ще не визначилися в своєму виборі.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 1
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Larry Ellison
Larry Ellison — 27.07.2018, 18:15

ВАМ НУЖНО КРЕДИТ

Вы деловой человек или женщина? Вам нужны средства, чтобы начать свой бизнес? Вам нужен кредит, чтобы погасить свой долг или погасить счета или начать хороший бизнес? Вам нужны средства для финансирования вашего проекта? E-mail: ( larryellisonfinance@gmail.com ) Мы предлагаем гарантированные кредитные услуги любой суммы и в любую точку мира для (физических лиц, компаний, риэлтеров и корпоративных органов) при нашей превосходной процентной ставке 2%. Для получения дополнительной информации отправьте ответы на следующий E-mail адрес: larryellisonfinance@gmail.com

Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют
Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи