Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют

Хоча криптовалюти поки що офіційно заборонені в Україні, країна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями
Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання криптовалют

В останні роки на фінансовому ринку з'явилися нові терміни ─ криптовалюта, біткоіни, блокчейни. Для більшості людей вони поки що дуже незвичні. Але можна з упевненістю стверджувати, що за криптовалютою, або, іншими словами, «електронною готівкою» ─ майбутнє.

Можливість використання криптовалюти була відкрита в 2008 році і за дев'ять років набула широкого поширення. Поки що криптовалюта знаходяться лише на початку шляху свого розвитку: на даний момент ця революційна технологія тільки чекає свого «зоряного часу». І в найближчому майбутньому вона набуде широкого розповсюдження в світі.

Причиною цього можуть послужити значні переваги криптовалюти порівняно з альтернативними національними валютами. Основними достоїнствами такої валюти є можливість добувати їх самостійно кожному охочому, анонімність транзакцій, відсутність інфляції, підвищена захищеність (її неможливо скопіювати).

Незважаючи на те, що в нашій країні майже ніхто не знає про криптовалюту, і вона поки що офіційно заборонена, Україна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями

Явна перевага криптовалюти ─ відсутність внутрішнього або зовнішнього адміністратора. Тому ніякі органи ─ ні банки, ні податкова, ні суди, не зможуть отримати доступ до транзакцій учасників платіжної системи.

Ще одна особливість криптовалют ─ ними можна користуватися під псевдонімом. Тобто всі транзакції між усіма електронними гаманцями знаходяться в загальному доступі, однак неможливо пов'язати це з конкретною людиною. Щоправда, особу власника можна встановити, якщо є додаткова інформація.

Звичайно, як і в будь-якої технології, у криптовалют є свої недоліки, яких, втім, небагато. Наприклад, втрата пароля або доступу до електронного гаманця призведе до повної втрати криптовалюти. Крім того, не виключені варіанти, коли національний регулятор може заборонити користуватися таким видом розрахунків.

На даний момент в світі існує понад 90 криптовалют. Найпоширенішою і найдорожчою з них залишається біткоіни (англ. – bitcoin). Біткоіни не випускаються центральними банками і не залежать від кредитно-грошової політики тієї чи іншої держави. Емісія відбувається тільки в цифровому вигляді. Будь-хто охочий може добувати криптовалюту (займатися майнінгом), використовуючи комп'ютерні можливості. Щоб добути нові біткоіни, потрібно обчислити нову унікальну послідовність блоків. Отримані блоки передаються в базу біткоінів по мережі. Причому чим більше біткоінів видобуто, тим складніше отримати нові. Станом на початок лютого 2017 року один біткоін можна купити приблизно за $1010.

Явна перевага криптовалют ─ відсутність внутрішнього або зовнішнього адміністратора

Криптовалюти ─ це чудова можливість для інвестування. Звичайно, зараз в Україні використання криптовалют не досягло таких показників, як у США, країнах Західної Європи чи Південно-Східної Азії. В Америці біткоін визнано одним з видів платежів в електронній комерції. Влада Німеччини віднесла біткоіни до приватних грошей, за допомогою яких можуть здійснюватися багатосторонні клірингові операції. Проте в таких країнах, як Росія, Еквадор, Киргизія, використання біткоінів було заборонено. У Китаї їх використання заборонено для фінансових інституцій.

Українці поки що можуть тільки мріяти про подібні технології. Тому що на даний момент їх просто неможливо використовувати. У нашій країні досить проблематично розплатитися біткоінами за товари чи послуги. Лише одиниці онлайн-магазинів і підприємств вказують на своїх сайтах, що приймають криптовалюту як оплата товарів і послуг.

Українське законодавство теж поки що непохитне: криптовалюта в якості взаєморозрахунків використовуватися не може, відповідно, біткоіни як платіжний засіб ─ неспроможні. У листі НБУ №29-208 / 72889 від 08.12.2014 зазначено, що емісія грошової валюти Bitcoin не має ніякого забезпечення і юридично зобов'язаних за нею осіб, не контролюється державними органами будь-якої країни. Крім того, НБУ підкреслює, що уповноважені банки не мають правових підстав для зарахування іноземної валюти, отриманої від продажу біткоінів за кордон.

Станом на початок лютого 2017 року один біткоін можна купити приблизно за $1010

Національний банк наводить приклад, що Європейське банківське управління закликало банки ЄС утриматися від операцій з криптовалютами, в тому числі bitcoin, поки не буде створена система правил, яка зможе запобігти зловживанням. Водночас, НБУ застерігає фізичних і юридичних осіб від використання цієї валюти. Слід зазначити, що питання використання біткоінів підлягає більшому регулюванню, особливо на законодавчому рівні.

Але ось парадокс: незважаючи на те, що в нашій країні майже ніхто не знає про криптовалюту, і вона поки що офіційно заборонена, Україна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями. Справа в тому, що біткоіни дуже популярні серед українських IT-фахівців, які дуже активно інвестують у дану валюту.

Упевнений: такі передові технології, як електронна готівка, рано чи пізно прийдуть і в Україну, ставши звичним способом для взаєморозрахунків для більшості громадян. Загалом, використання криптовалюти є новим, революційним способом здійснення платежів в електронній комерції. При належному удосконаленні технології, законодавчому регулюванні та покращенні відповідної інфраструктури дана технологія займе значне місце в повсякденному житті людей.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 15
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
williams steven
williams steven — 31.08.2018, 20:40

ВАМ НУЖНО КРЕДИТ?

В настоящее время мы предлагаем схему с плавающим кредитом по процентной ставке 2% с надлежащим действительным удостоверением личности для проверки.

Вы можете отправить запрос на получение кредита на любой необходимый вам кредит.

Мы предлагаем кредиты в размере от $ 5,000.00 USD Мин. $ 50,000,000.00 USD Макс.

Мы даем долгосрочный кредит от одного (1) до пятидесяти (50) лет максимум.

Мы предоставляем следующие виды кредитов: проектный кредит, рефинансирующий кредит, займы на инвестирование в бизнес, автомобиль или транспортное средство. Кредиты, студенческий кредит, консолидация задолженности, жилье. Кредиты, личные займы, путевые и отпускные ссуды, кредит на Рождество и новый год.

Свяжитесь с нами в офисе QUICK ASSESS LOAN FIRM по электронной почте: quickassessloanfirm@gmail.com

Бл агодарю вас за ваше покровительство!

С наилучшими пожеланиями,

Кэтлин Уильямс

Larry Ellison
Larry Ellison — 27.07.2018, 18:09

ВАМ НУЖНО КРЕДИТ

Вы деловой человек или женщина? Вам нужны средства, чтобы начать свой бизнес? Вам нужен кредит, чтобы погасить свой долг или погасить счета или начать хороший бизнес? Вам нужны средства для финансирования вашего проекта? E-mail: ( larryellisonfinance@gmail.com ) Мы предлагаем гарантированные кредитные услуги любой суммы и в любую точку мира для (физических лиц, компаний, риэлтеров и корпоративных органов) при нашей превосходной процентной ставке 2%. Для получения дополнительной информации отправьте ответы на следующий E-mail адрес: larryellisonfinance@gmail.com

peet hook
peet hook — 19.07.2018, 11:57

Поп культура докатилась и до финансового сектора, биткоин это не валюта, но игрушка для энтузиастов, покажите хотя бы один банк который проводит финансовые операции с ней), попробуйте купите хотя бы что то ценнее чем чехол для мобильного, есть ли хотябы одна компания которая продает свои акции на бирже за биткоины), и самое главное, чем обеспечена стоимость и стабильность биткоина, рыночная капитализация биткоина 15млрд. долл., а оценочная стоимость 125 млрд., нужно быть слепым чтобы не видеть то что это пузырь, просто хотя бы читайте о том что говорите, а не попросту тиражируйте модное понятие, большая часть людей бедна не только материально, но что еще страшнее и умом.

daue96fnz
daue96fnz — 19.04.2018, 06:58


Заработок от 20 000 рублей в день !!!
- Вам нужен готовый, уже настроенный метод заработка?
- Без сложных курсов, в которых вы не можете разобраться.
- Без рутинной работы.
- Без обмана и чтобы деньги были достойные.
- Именно готовый заработок, а не бесполезный курс!
Подробности на сaйте http://rbt201.ru

_______________ _____

Заработок от 20 000 рублей в день !!!
- Вам нужен готовый, уже настроенный метод заработка?
- Без сложных курсов, в которых вы не можете разобраться.
- Без рутинной работы.
- Без обмана и чтобы деньги были достойные.
- Именно готовый заработок, а не бесполезный курс!
Подробности на сaйте http://rbt201.ru

Keit bogdanovich
Keit bogdanovich — 21.01.2018, 17:21

НОВЫЙ! Мессенджер с мультивалютным криптокошельком и платформой для торговли Alttex. Покупать и продавать цифровые деньги на этом ресурсе можно в один клик. Все, что нужно — мобильный телефон с подключением к интернету и банковская карта. Больше здесь: https://alttex.io

N N
N N — 05.12.2017, 16:09

Крайне слабая статья неочем, с некоректными данными и к тому же абсолютно устаревшая! Умолчу о квалификации автора в этом вопросе (практически уверен что не он это писал, советники юрфирфирм сами такую ересь не пишут), но Форбс?!! ребята ну серьезно, зачем такой некачественный материал выпускать. Дак еще и постить его на главной странице в декабре 2017 (статья аж от февраля!!!). Любой студент права (которы лучше

N N
N N — 05.12.2017, 16:10

который хоть немного этим вопросом интересуется) напишет явно лучше.

BTC_ETH_Zcash
BTC_ETH_Zcash — 24.05.2017, 12:31

Статья мягко говоря написано слабенько. Мне лично, не так интересны первые четыре страны которые опережают Украину по количеству пользователей криптовалюты, как страны которые в этом показателе опережает Украина.
Но самый главный ляп статьи, это то что криптовалюта в Украине официально запрещена.
Это совсем не отвечает действительности.
Информация с письма НБУ на которое делается ссылка автором, в частности гласит: «что эмиссия денежной валюты Bitcoin не имеет никакого обеспечения и юридически обязанных по ней лиц, не контролируется государственными органами какой-либо страны», по сути взята сотрудниками НБУ скорее всего из Википедии либо какого ни будь другого интернет ресурса.
НБУ просто поясняет, что Bitcoin на Украине не признается как платежное средство.
И где в письме НБУ говорится о запрете, тем более официальном. К тому же разъяснительное письмо совсем не является нормативным актом.
Вернее сказать, что статус Bitcoin и других криптовалют на Украине, как и в России, ещё не определён.
Хотя в России ведутся активные дискуссии по этому вопросу, а на Украине, как я понимаю ещё «и конь не валялся».

Хотите знать больше подписывайтесь
https://www.facebo ok.com/moneycrypto/

Дмитрий Дмитриевич
Дмитрий Дмитриевич — 02.03.2017, 12:46

Помилка - Криптовалюта в Украхні, офіційно НЕ заборонена.
По друге, в нашій країні вже багато хто знає.

Дмитрий Дмитриевич
Дмитрий Дмитриевич — 02.03.2017, 12:52

Це як -> "в нашій країні майже ніхто не знає про криптовалюту," -> "Україна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоін-гаманцями."

SerCommander .
SerCommander . — 28.02.2017, 16:52

Дурниця - купив компьютер ігровий за біткоіни щоб майнити біткоіни і закрите коло. Хто реальний продукт яким забеспечені реальні гроші виробляти буде?
Коротко про компьютер для майнінга:
Потрібна конфігурація не з найпотужнішим процесором, а з.... ігровою відеокартою. Суть у тому що відеокарті у домашній системі може бути декілька - а от процесор один. Витративши на такий ПК окупність буде декілька місяців-до року в Україні - при умові що всі біткоіни продадуться і конвертуються у реальні гроші або товар на руки. Великий плюс якщо компьютер підключений до дармової розетки.

Дмитрий Дмитриевич
Дмитрий Дмитриевич — 02.03.2017, 13:02

Реальний продукт цього, це працююча вже 8 років система передачі цінності, без участі посередників, яка швидша та дешевша в використанні ніж банківська.

Dmitriy Donenko
Dmitriy Donenko — 25.02.2017, 22:12

Популярность биткоинов в Украине обусловлена тем, что они не отслеживаются и используются в теневых схемах%)))

Останні погляди
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів
Новий-старий порядок атестації від Мін'юсту: що змінилося
Про особливості нового порядку атестування складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Експортні міфи, або Як підкорити Велику Китайську стіну
Ринок КНР дуже привабливий для експортерів усього світу, продукція яких сьогодні китайському споживачеві здається набагато цікавішою, ніж українська
Скільки коштує професійне вигорання персоналу
І як бізнес може застрахуватися від проблем зі співробітниками
Розрубати гордіїв вузол: єврооблігаційні LPN-структури і нові правила оподаткування
Про нові правила оподаткування відсотків, що виплачуються українськими емітентами так званих «облігацій участі в кредиті» на міжнародних ринках капіталу
Примус у приватному порядку: нововведення в сфері виконання судових рішень
Чи стане інститут приватних виконавців необхідною і достатньою умовою ефективної і об'єктивної роботи судової системи
Столичні квадрати: в тренді - елітна нерухомість
Ринок елітної нерухомості Києва: основні тенденції минулого року і прогнози на 2017-й